NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy - Oslabená imunita

Spýtajte sa odborníka


15-11-2017 Michaela

Afty

oslabena-imunita

Dobry den, chcela by som vas poprosit o radu. Mojej dcerke (rok a sedem mesiacov) sa objavili v pusinke afty a mam taky pocit, ze sa jej vyhodil aj herpes nad perou. Ktory produkt by ste mi odporucili? V akych davkach jej ho mam podavat? A ako dlho jej mozem podavat vase probiotika? Dakujem za radu.
Prijemny den prajem.
S pozdravom
Michaela

Dobrý deň pani Michaela,

Pre Vašu dcérku odporúčam na podporu imunity DOFI-PLUS INFANTS ULTRA v dávke 1g denne: Táto dávka sa dá podať jednorázovo rozpustením vo vode, čaj, mlieko a v takom množstve čo Vaša dcérka jednorázovo vypije. Prášok je veľmi dobre rozpustný a je bez chuti. Daná dávka sa dá rozdeliť aj do dvoch denných dávok napr. ráno a večer. K baleniu je priložená odmerka kde je ryska pre 0,5 g alebo plná odmerka je na dávku 1g.
DOFI-PLUS INFANTS ULTRA je probiotikum s vylepšenou receptúrou oproti nášmu pôvodnému produktu INFANTS Dophilus.
Daný produkt sa dá používať dlhodobejšie 6 mesiacov. Minimálne pre posilnenie imunity by mala užívať prípravok aspoň mesiac.

S pozdravom,

PharmDr. Juraj Fecsu, MSc.

oslabena-imunita

Dobry den, chcela by som sa opytat, ktore produkty su vhodne na podporu imunity pre 2 rocne deti, ktore zacinaju navstevovat skolku a stvorrocnu slecnu, ktora v posledych mesiacoch pri vacsej zatazi fyzickej dostane teplotu.
Dakujem

Dobrý deň pani Andrejka.

Dcérkam by som odporučila obom užívať probiotiká, aspoň tak 3 mesiace, pre obe by som dala prípravok Infants Dophilus. Dávajte im 2xdenne 1 odmerku prášku.
Ďalšou možnosťou sú pre mladšiu prípravky s obsahom betaglukánu (napríklad v sirupovej forme, vhodný prípravok Vám odporučia v lekárni) a pre staršiu môžete vyskúšať prípravok Optimunhttps://www.monsea.sk/p/optimun-sprej/ (náš prípravok na podporu lokálnej i celkovej imunity), v dávke 2xdenne 2 streky pod jazyk, v prípade prepuknutia infekcie 4x2streky. Pre silnejší efekt môžete kľudne u mladšej skombinovať probiotiká s betaglukánom a u staršej probiotiká s Optimun sprejom. Nech sa babám darí:)

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

07-03-2017 Terézia

Optimun a gynekologické infekcie

oslabena-imunita

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať na produkt Optimun sprej.Moja 10 ročná dcéra ma dole rybí zápach. Udajne sa tento sprej Optimum môže striekať deťomM na pohlavne organy ako pomoc pri gyn. ťažkostiach. Mám ho doma a chcem sa poradiť či mi v tejto veci pomôže. po otvorení ma krátku spotrebu ja ho už mam otvorený cca 3 mesiace. Možem ho použiť dcére na ten rybí zápach zo spodu? ako často aplikovať ? Dakujem.

Dobrý deň.

Áno, sprej môžete použiť na túto indikáciu. Sprej má antiseptický efekt, pôsobí antibakteriálne, antiviroticky aj antimykoticky. Stimuláciou mechanizmov lokálneho imunitného systému, pomáha v mieste aplikácie vysporiadať sa s infekciou. Odporúčam 4xdenne aplikovať 2 streky a nechať obschnúť. Napriek tomu, že sprej máte otvorený 3 mesiace, pokiaľ niesú prítomné známky znečistenia, sprej môžete naďalej používať.

Dajte potom vedieť ako Vám sprej zaúčinkoval.

Prajem pekný deň.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

07-03-2017 Branislav Kuklovsky

Probiotiká pri Candide albicans

oslabena-imunita

Dobry den. Chcem Vas poprosit o radu nase 3 rocne dieta ma v pusinke a crevnom trakte pliesen Candida albicanes.
Prosim, ktore probiotika mi odporucite? Velmi pekne dakujeme za Vasu radu.

S pozdravom
Kuklovsky

Dobrý deň.

Odporúčam Vám probiotiká Infants Dophilus Plus, a to v dávke 3xdenne 0,5g. Tieto probiotiká podporia imunitný systém v čreve a ten si s Candidou skôr poradí. Lokálne na kandidózu v ústach odporúčam Optimun sprej. Tento sprej stimuluje lokálny imunitný systém priamo v ústach, dajte dieťaťu 3 x denne po 2 vstreky do úst, nechajte 30 sekúnd pôsobiť a potom prehltnúť. Oba prípravky sa môžu kombinovať, tiež nieje potrebný žiadny časový odstup medzi prípravkami.

Prajem skoré uzdravenie:)

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

oslabena-imunita

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť. Aký produkt by ste mi prosím odporučili pri zníženej imunite a intolerancii na mliečnu bielkovinu. V poslednej dobe mávam aj opakovane e coli v pošve. Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoveď.

Dobrý deň.

Vo vašom prípade by som odporučila probiotiká Woman Dophilus alebo probiotiká Dofi – plus akut. Mávate aj zápaly močových ciest?
V prípade, že áno, odporúčam Woman Dophilus. Probiotický komplex obsahuje Lactobacillus fermentum a extrakt z brusníc. Extrakt ničí patogénne baktérie (Streptococcus a E. Coli) v močovom trakte a v kombinácii s Lactobacillus fermentum a ostatnými baktériami efektívne pôsobia proti šíriacej sa infekcii.
V prípade, že infekcie močových ciest nemávate, tak skúste Dofi-plus akut. Obsiahnutý kmeň E. faecium totiž zabraňuje prichytávaniu E. coli na sliznice.
Oba prípravky ovplyvnením imunitného systému čreva môžu pomôcť aj k posilneniu imunitného systému a sú vhodné aj pri alergii na bielkoviny kravského mlieka.
Pekný deň prajem.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

1 / 17

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov