NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy - Živé baktérie

Spýtajte sa odborníka


15-11-2017 juraj rimar

Zápal ústnej dutiny

zive-bakterie

Ake probiotika by som si mal objednať,resp.uživať,keď mám zápal ustnej dutiny-stomatitis!

Dobrý deň,
doporučujem probiotikum DOFI-PLUS PROBIO VIT C+D.
Kvôli zachovaniu živosti kmeňa v prípravku sa skladuje v chladničke ale krátkodobé skladovanie mimo chladničky pri izbovej teplote aj tri mesiace neovplyňuje daná teplota zmenu kvality. Teda pri cestovaní a prenášaní prípravku netreba mať obavu z narušenia chladového režimu skladovania.
Toto probiotikum obsahuje vysoké množstvo kmeňa Lactobacillus plantarum a navyše vitaminy C a D.
Lactobacillus plantarum ako probiotický kmeň sa vyznačuje s protizápalovou aktivitou na sliznice. C a D vitamin pridaný do prípravku prispieva k hojívemu procesu pri danom zápale.
Doporučujem užívať v dávke 2×1 kapsulu denne po jedle.Prípravok sa môže úžívať aj dlhodbejšie.

S pozdravom,

PharmDr. Juraj Fecsu, MSc.

zive-bakterie

Dobrý deň.Chcela by som sa spýtať ktoré probiotika by boli vhodné pre mňa.Mám zvýšené pečeňové testy zatiaľ nevedia z čoho,z infekč.hladiska to vylúčili a mám ísť na gastro vyšetrenie.Ale mám strašne biely a bolavý jazyk a asi mám rozmnoženú v tele candidu a plesne.Ktoré vaše výrobky by boli vhodné a ako ich užívať.Pozerala som že možno by bolo dobré Dofi-plus akut,alebo Adults Dophilus.ďakujem za radu. S pozdravom alena

Dobrý deň pani Alena,

ak máte biely povlak a boľavý jazyk môže to naznačovať kandidózu. Kandidóza môže sa prejaviť lokálne alebo aj systémovo.

Pre potvrdenie kandidózy doporučujem vyšetrenie u lekára. Vyšetrenie sa robí testom z krvi, moču alebo stolice.

Systémová kandidóza sa môže prejaviť aj v rôznych orgánoch tela a preto je veľmi dôležité aby ste vyšetrenia navrhované lekárom absolvovali.

Pri všetkých mykózach užívanie probiotík pomáha pri antimykotickej liečbe. Z probiotických produktov Monsea v tomto prípade doporučujem SUPER Dophilus. Zloženie tohto prípravku je modelované práve na liečbu kandidóz alebo iných hubovitých a kvasinkových ochorení. Pôsobí proti premnoženiu kvasinky a šíreniu kvasinkovej infekcie a pôsobí proti premnoženiu kvasinky a šíreniu kvasinkovej infekcie. Pomáha zvyšovať imunitu organizmu.

Doporučujem toto dávkovanie: 14 dní užívať 2 krát denne po jedle. Vhodné rozdeliť do 12 hod. intervalu. V prípade zlepšenia stavu pokračovať v preventívnom užívaní prípravku v dávke 1 kapsulu denne po jedle aspoň 2-3 týždne.

V prípade ďalších otázok rád Vám znovu odpoviem.

Prajem Vám skoré uzdravenie a ostávam s pozdravom

PharmDr. Juraj Fecsu, MSc

 

10-08-2017 Kristína

INFANTS DOPHILUS

zive-bakterie

Dobrý deň, chcem sa spýtať aké množstvo infantsu dophilupsu sa odporúča keď mam mesačnú dcérku a v akom množstve mlieka to mám rozmiešať. Ďakujem

Od narodenia do 6 mesiacov: 1x denne 0,5 g (1/2 odmerky)až následne sa podáva celá odmerka
tiež 1x denne do dvoch rokov. Čo sa týka množstva mlieka nie je určené. Zamiešajte do takého množstva, ktoré potrebujete dcérke podať na nakrmenie, ktoré skonzumuje jednorázovo. Prášok je veľmi dobre a rýchlo rozpustný aj vo veľmi malých množstvách mlieka a je bez chuti.Rovnako je dobre rozpustný aj v čaji ak neskôr budete dcérke podávať. Do budúcnosti Vám dávam do pozornosti náš novší produkt DOFI-PLUS INFANTS ULTRA. Dávkovanie je obdobné je ale obohatený ešte o fruktooligosacharidy, ktoré zlepšujú pôsobenie probiotických kmeňov.

S pozdravom,

PharmDr. Juraj Fecsu, MSc.

24-05-2017 jan kloper

Probiotiká pre dospievajúceho syna

zive-bakterie

Dobrý deň,

poprosím Vás o odpoveď na tieto otázky:

– aký typ probiotik nám doporučíte pre syna 14 rokov, je chudý, pritom veľa je, ale pravdepodobne má zlé vstrebávanie živín
– ďalší proble´m je nervozita, náladovosť až úzkosť, na nete som čítal, že pre psychickú pohodu sú dôležité probiotiká s Bifidobacterium infantis?

ďakujem a teším sa na Vašu odpoveď, Kloper Ján

Dobrý deň.

Z toho čo píšete, je ťažko vyzistiť aký problém má Váš syn. Chcete probiotiká aby pribral a zmizla úzkosť či nervozita? Nemyslím, že tu probiotiká problém vyriešia, i keď v zmysle podpory tráviacich funkcií, by Vášmu synovi pomôcť mohli.
Problémy s nízkou hmotnosťou zväčša súvisia s typom postavy človeka – predpokladám, že Váš syn má astenický typ postavy. Títo ľudia majú rýchly metabolizmus, môžu zjesť takmer čokoľvek a nepriberú. Keď áno, zvyčajne až vo vyššom veku (tak po 30tke). Ja osobne si myslím, že dôležité je, aby Váš syn pravidelne jedol (optimálne 5 x denne), prijímal veľa proteínov, ktoré sú potrebné pre budovanie svalovej hmoty. Môžete prípadne pridať aj nejaký proteín ako doplnok výživy. Dôležitý je tiež dostatočný príjem „zdravých tukov“, teda nenasýtených mastných kyselín (olivový olej, ryby, orechy…) Prakticky jediným spôsobom ako nabrať svalovú hmotu je pravidelné cvičenie – silový tréning, cvičenie s vlastnou hmotnosťou. Váš syn má však 14 rokov, teda je v období kedy sa vyvíja, začínajú pracovať mužské hormóny, preto by som všetko ohľadne cvičenia a prípadného naberania svalovej hmoty konzultovala s lekárom. Ďalším možným dôvodom štíhlosti Vášho syna môže byť problém s trávením niektorých živín, chýbanie istých enzýmov a pod. Na toto Vám ale odpovie len lekár, ktorý zhodnotí celkový zdravotný stav Vášho syna. Nech už sú tráviace problémy Vášho syna akékoľvek, na podporu tráviacich funkcií v rámci probiotík by som mu odporučila  Colon Dophilus v dávke 1xdenne 1 kapsula.
Čo sa týka jeho náladovosti, nervozity či úzkosti, tam by som sa na B.infantis nespoliehala. Neviem aké problémy Váš syn má a prečo trpí uvedenými problémami. Ak však máte pocit, že tieto problémy sú vážnejšie ako klasické „plieskanie pubertou“, odporúčam Vám navštíviť psychológa.
Prajem pekný deň.
S pozdravom,
PharmDr. Katarína Pacigová

15-05-2017 Anna Kučeríková

Probiotiká a histamínová intolerancia

zive-bakterie

Dobrý deň.Chcela by som sa vás spýtať, aké probiotiká by mi pomohli trocha stlmiť histamínovú intoleranciu na potraviny.Viem že nemôžem niektoré potraviny,ale viem aj to,že je dobré udržiavať črevnú flóru v tenkom čreve,lebo sa tam tvoria enzímy.Alebo to tak nieje.Poradíte mi?Mám 65 rokov a intoleranciu mám 4 roky.Vlastne som ju mala skôr,ale liečili ma na zápal spojiviek.Takže pri prvom vyšetrení som mala DAO 0,01 skoro nič.Ďakujem vám za odpoveď.Anna

Dobrý deň pani Anna.
Pri histamínovej intolerancii je dôležité vedieť, že je spôsobená nedostatočnou aktivitou alebo množstvom enzýmu DAO (diaminooxidáza), ktorý rozkladá histamín obsiahnutý v potrave. Preto je potrebné vylúčiť zo stravy potraviny ktoré obsahujú veľké množstvo histamínu (rajčiny, ryby, baklažán, kvasené kapusta, orechy, kakao…) Užívanie probiotík ako také Vám primárne „nevylieči“ histamínovú intoleranciu ale určite podporí Vašu imunitu, revitalizuje črevnú mikroflóru a taktiež Vám môže zmierniť príznaky histamínovej intolerancie hlavne nafukovanie, hnačku, či celkový črevný diskomfort. Odporúčam Vám probiotiká Dofi-plus Probiovit C+D. Sú to naše nové probiotiká, takže je možné, že ešte nebudú v každej lekárni, v každej Vám ich však určite radi objednajú alebo si ich môžete kúpiť priamo cez náš webshop (https://www.monsea.sk/p/dofi-plus-probio-vit-cd-cps-1×30-ks/). Tieto probiotiká obsahujú Lactobacillus plantarum. Sú štúdie, ktoré ukázali, že tento laktobacil znižuje obsah histamínu alebo zabraňuje jeho uvoľňovaniu. Odporúčam Vám dávkovanie 1 kapsulku denne a užívajte aspoň 3 mesiace, kľudne môžete aj dlhodobejšie.

Prajem pekný deň.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

1 / 51

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov