NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy - Tehotenstvo

Spýtajte sa odborníka


tehotenstvo

Dobrý deň, môžu dojčiace ženy užívať woman ultra dofi plus?

Dobrý deň pani Janka,

WOMEN ULTRA DOFI-PLUS môžu úžívať dojčacia aj tehotné ženy ( po prvom trimestri).

Produkt obsahuje okrem probiotických kmeňov aj extrakt z kanadských brusníc veľkoplodých (36:1): 250 mg/1 cps vyrábaných patentovanou technológiou CranRich® štandardizované na obsah proantokyanidínov (PAC) v dennej dávke 36 mg. Extrakt ničí patogénne baktérie (Streptococcus a E. Coli) a v kombinácii s Lactobacillus fermentum a ostatnými baktériami efektívne pôsobia proti šíriacej sa infekcii. Produkt nakoľko obsahuje aj živé probiotické kmene je dobré uchovávať v chladničke. Pri cestovaní môže byť aj mimo chladničky nakoľko probiotické kultúry sú stabilizované aj na krátkodobé skladovanie dva mesiace mimo chladničky. Produkt je možné dostať v každej lekárni alebo aj objednať cez lekáreň v prípade, že lekáreň má momentálny výpadok.

Doporučujem dávkovanie v akútnom štádiu infekcie 3×1 kapsulu denne 10 dní následne prejsť na dávkovanie 2×1 kapsulu denne 7 dní. Po tomto terapeutickom dávkovaní doporučujem ešte aspoň 10 dní užívať  preventívnu dávku 1 kapsulu denne.

S pozdravom,

Pharmdr. Juraj Fecsu, MSc.

10-08-2017 Monika

PROBIOTIKÁ V TEHOTENSTVE

tehotenstvo

Dobry den, som v 37 tt a bol mi zisteny masivny nalez E.Coli v posve. Mozem uzivat probiotika super dophilus? Su bezpecne pre tehotne? Dakujem.

Pri infekcii E.coli navrhujem skôr užívať naše probiotikum DOFI-PLUS WOMAN ULTRA.
Je to novšia generácia probiotického produktu Women Dophillus. Toto nové probiotikum obsahuje väčšie množstvo brúsnicového extraktu štandardizované na účinnú látku z brúsnic. Extrakt ničí patogénne baktérie (Streptococcus a E. Coli) a v kombinácii s Lactobacillus fermentum a ostatnými baktériami efektívne pôsobia proti šíriacej sa infekcii.Može sa úžívať aj počas tehotenstva a aj dojčenia. Prípravok Super Dophillus je vhodnejší pri kvasinkových infekciach najmä pri kandidózach. DOFI-PLUS WOMAN ULTRA doporučujem Vám toto dávkovanie: Ráno a večer 1 kapsulu pol hodinu pred jedlom 14 dní ak by sa ochorenie zmiernilo môžte prejsť na dávkovanie jednu denne v opačnom prípade pokračovať v pôvodnom dávkovaní ešte týždeň a až následne
znížiť dávkovanie. Doporučujem vybrať celé balenie.

S pozdravom,

PharmDr. Juraj Fecsu, MSc.

07-11-2016 Ivániová

Doplnky pri plánovaní tehotenstva

tehotenstvo

Dobrý deň,
prosim Vás ja by som potrebovala informáciu,čo by bolo dobré brat ,ake prípravky pred plánovaným tehotenstva…Mala som potrat v 5 mesiaci-ráštep chrbtice.Napriek všetkemu aj pred aj pocas tehotenstva som brala kyselinu listovu a predsa sa stalo čo nikto nečakal..Prosim o radu čo by bolo najlepšie,akým spôsobom sa vopred pripraviť aby sa táto veľka rana vživote nestala…ja viem nezalezi to len od liekov,prípravkov ale za skúšku to stojí.Veľmi pekne Vám ďakujem. S pozdravom

Dobrý deň pani Aďka.

Je mi veľmi ľúto čo sa stalo. Vzhľadom na túto situáciu Vám odporúčam všetko konzultovať s Vašim gynekológom, ktorý má komplexný pohľad na Váš zdravotný stav.
Ja vám odporúčam akurát dbať na príjem kyseliny listovej v množstve 600-800 mikrogramov na deň. Odporúčam Vám začať brať prípravky s obsahom kyseliny listovej cca 2 mesiace pred plánovaním otehotnenia. Kyselina listová je dôležitá z hľadiska zníženia výskytu rázštepov nervovej trubice, pri raste a vývine dieťatka, keď sa bunky veľmi rýchlo delia a vznikajú tkanivá a orgány. Dajte si však pozor, aby ste neužívali kyseliny listovej príliš veľa. Nieje dobré prekračovať odporúčanú dennú dávku. Dajte si pozor nato, že v zložení „tehotenských vitamínov“môže byť kyselina listová označovaná aj ako kyselina folová alebo folát. Takisto je dôležitý príjem vitamínov či minerálov a to hlavne prirodzene – z potravy. Užívanie akýchkoľvek prípravkov Vám odporúčam konzultovať s Vašim gynekológom.
Prajem Vám nech tentokrát všetko dobre dopadne.

S pozdravom,
PharmDr. Katarína Pacigová

19-09-2016 Lucia

Probiotiká v tehotenstve

tehotenstvo

Dobry den,

Chcem sa opytat na Vase zakladne probiotika adults dophilus ci ich mozem uzivat ako tehotna?
Doteraz som ich brala kazdy den.

Dakujem

V tehotenstve odporúčame užívať probiotiká po porade s lekárom, nakoľko lekár pozná Váš stav komplexne. Ak Vám ich lekár odsúhlasí, môžete užívať klasicky 1 kapsulu denne, pri akútnych problémoch 2-3kapsulky.

Želám pekný deň.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

28-06-2016 Dajda

Optimun a imunita

tehotenstvo

Dobry den,
vo februari som prekonala zapal pluc a od vtedy ma trapia rozne infekcie.Chcela by som sa opytat,ci Vas sprej Oprimun je pre mna na posilnenie imunity vhodny.Zaroven mam tehotnu sestru,moze ho na posilnenie imunity pouzit pocas tehotenstva aj ona?
Dakujem
Dajda

Dobrý deň.

Optimun sprej je určite vhodný na posilnenie oslabeného organizmu. Pôsobí imunomodulačne. Počas pôsobenia škodlivých toxínov, baktérií (pri infekcii), vírusov (pri chrípke, herpese) imunitný systém naštartuje. V čase nadmernej aktivity imunitného systému (napr. pri alergii) vysiela signál bunkám imunitného systému na zmiernenie ich aktivity. Odporúčam Vám dlhodobejšie užívanie (2 a viac mesiacov) 2xdenne 4 vstreky ako preventívnu dávku. Keď vypukne infekcia, zvýšte dávkovanie na 4x denne 4 vstreky.

Čo sa týka užívania v tehotenstve. V tehotenstve sa užívanie Optimun spreja neodporúča. Ak vás zaujíma bližšie vysvetlenie prečo, pozrite si túto odpoveď: https://www.monsea.sk/poradna/2159/

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

 

 

 

 

 

1 / 6

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov