Dobrý deň,
prosím Vás, sú probiotiká Infant Dophilus vhodné pre dojča s alergiou na bielkovinu kravského mlieka? Ďakujem za informáciu.
Dobrý deň.
Probiotiká sa pri alergii na bielkovinu kravského mlieka používajú na úpravu črevnej mikroflóry. V prášku s obsahom probiotických kultúr sa môžu nachádzať stopové prvky mlieka ako zvyšky rastového média probiotických kmeňov. Alergia na bielkovinu kravského mlieka je vlastne reakcia imunitného systému na alergén – bielkovinu kravského mlieka. Imunitný systém reaguje tvorbou špecifických protilátok. Keďže však ide o stopové množstvá, imunitný systém by nemal zaregistrovať toto množstvo a ani reagovať. Doteraz sme nemali hlásený ani jeden prípad vzniku alergie. Prajem krásny deň.
S pozdravom,
PharmDr. Katarína Pacigová
Dobrý deň , dcérka má 2.4 rôčkov pravidelne od malInka užívame Infants Dophilus vobec nebyva chora. Pred mesiacom sa jej vyhodili vyrazky. Kožná lekárka nám povedala , že je to AE. Aj napriek tomu, že nebrala ster a ani krvné testy. Chcem sa opýtať či Infants Dophilus Plus probiotika by jej mohli pomôcť. A ako dlhi by sme uch mohli brat a aku davku. Pravdepodobne bude mať asi oslabenu imunitu. Dakujem
Dobrý deň pani Radka.
Áno, probiotiká sú pri atopickom exéme výbornou voľbou. Keďže až 70 percent imunitného systému je v črevách, užívaním probiotík, ktoré v črevách „spravia poriadok“, viete Vašej dcérke efektívne pomôcť. Podľa niekoľkých štúdií sú kmene Lactobacillus acidophilus a Lactobacillus rhamnosus dobre preskúmané a môžu fungovať ako dlhodobá prevencia rozvoja atopického exému. A aj tieto dva spomínané kmene v prípravku Infants Dophilus nájdete.
Prípravok môžete užívať dlhodobo, 2xdenne jednu odmerku, v prípade zhoršenia exému (alebo teraz na začiatku kým vyrážka odoznie), použite zvýšenú dávku 3 odmerky denne.
Dcérke prajem veľa zdravia.
S pozdravom,
PharmDr. Katarína Pacigová
Dobrý deň prajem.Čitam di članky o slnečnej alergii, ktora aj mne začala keď sme boli prvy krat pri mori.Ale vtedy som si myslela ze to mam stoho že keď dom vyšla z mora a som sa natrela kremom.Ale pred dvomi rokmi sme boli na dovolenke a zasa som sa vyhadzala zo slnka asi tak tri dni pred koncom dovolenky.tak večer som sa natrela s kremom po opalovani ale aj tak som mala male vyražky v oblasti ramien az po lakte,na stehnach a na bruchu.Krem na opalovanie použivam Niveu.Ale aj minuly rok sme sa chodili kupať a už keď som bola dva dni posebe na slnku pri vode tak vecer uz som sa vyhadzala.Vedeli by ste mi prodim Vas poradiť či mám krem zmeniť nejaku inu značku?Bo aj teraz cez leto mame isť na dovolenku k moru a mam obavy že sa zasa vyhadžem určite ale na treti deň.Ďakujem
Dobrý deň.
Slnečná alergia alebo fotosenzitivita je reakciou imunitného systému na slnečné žiarenie. Podľa toho čo popisujete by o ňu mohlo ísť. Vzniká po pôsobení oboch typov žiarenia – UVA aj UVB (v oveľa väčšej miere UVA). Klasickým prejavom alergie je začervenanie, svrbenie, zápal a ekzém. Treba rozlíšiť alergiu a spálenie, pričom pri spálení môžu tiež vznikať pľuzgiere. Za spálenie sú zodpovedné lúče UVB.
Náš sprej Allersun slúži ako prevencia vzniku alergie na slnečné žiarenie. Má faktor ochrany SPF 30, takže pôsobí aj ako „opaľovák“, aj ako ochrana pred alergiou. Vytvorí na pokožke film, ktorý zabráni prenikaniu UVA aj UVB lúčov. Tým pádom predchádzate spáleniu aj vzniku alergie. Allersun je naozaj účinný keď je vhodne nanášaný. Prípravok nanášajte cca 20 minút pred vystavením sa slnečným lúčom. Po kúpaní, osušení postup zopakujte. Postup je potrebné opakovať v závislosti od fototypu a citlivosti pokožky každé 2-3 hodiny. V prípade, že ochranu podceníte, môžte použiť Allersun krém, ktorý pomáha zmierniť a upokojiť podráždenú pokožku, keď sa vyskytnú alergické kožné prejavy.
S pozdravom,
PharmDr. Katarína Pacigová
Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, či sú vo Vašich probiotikách pre deti CHILDREN DOPHILUS baktérie mliečneho kvasenia? Chcela by som kúpit probiotiká bez mliečnych baktérií pre moje dve deti, ktoré majú alergiu na mlieko.
Ďakujem a teším sa na Vašu odpoveď.
S pozdravom
Janka
Dobrý deň pani Mária.
Vaše deti majú buď alergiu na bielkovinu kravského mlieka alebo laktózovú intoleranciu. Tieto dve diagnózy si ľudia často zamieňajú, ich spoločným znakom je to, že telo reaguje nežiadúco na mlieko a mliečne výrobky. Pri alergii na bielkovinu kravského mlieka telo reaguje na bielkovinu obsiahnutú v mlieku a mliečnych výrobkoch alergickou reakciou. V prípade laktózovej intolerancie zas telu chýba laktáza – enzým, ktorý je zodpovedný za štiepenie mliečneho cukru, teda laktózy. Intolerancia laktózy je vlastne porucha trávenia, kým u alergie na bielkovinu kravského mlieka ide o nežiadúcu reakciu imunitného systému. To len pre vysvetlenie o čo vlastne pri týchto ochoreniach ide.
Čo sa týka baktérií mliečneho kvasenia. Baktérie mliečneho kvasenia je vlastne názov pre probiotické baktérie. Výživový doplnok s obsahom probiotických baktérií je to isté ako výživový doplnok s obsahom baktérií mliečneho kvasenia. Názov „baktérie mliečneho kvasenia“ je odvodený z toho, že tieto baktérie sú schopné rozkladom živín vytvárať kyselinu mliečnu a rôzne iné organické kyseliny. Kyselina mliečna vytvára v čreve nepriaznivé prostredie pre patogénne – „zlé“ – baktérie. Táto kyselina nespôsobuje alergiu ani laktózovú intoleranciu. Práve naopak. Niektoré kmene baktérií – napr. Lactobacillus asidophilus alebo Streptococcus thermophillus (ktoré sa nachádzajú v Children Dophilus) navyše zlepšujú príznaky laktózovej intolerancie.
Aby som sa teda vrátila k otázke, naše probiotiká -mliečne baktérie – vo forme výživového doplnku by spravili Vášim deťom zle, keby obsahovali laktózu – teda mliečny cukor alebo bielkoviny kravského mlieka. Čo neobsahujú. Sú to baktérie schopné tvoriť kyselinu mliečnu. Verím, že som Vám odpovedala dostatočne zrozumiteľne.
S pozdravom,
PharmDr. Katarína Pacigová
Dobry den, je bezpecne uzivanie probiotik Infants Dophilus Plus a Adults Dophilus aj pri alegii na bielkovinu kravskeho mlieka, ktora sa u 9 mesacneho syna prejavuje atopickym ekzemom? Syn je dojceny, obaja sme momentalne chori a uzivame antibiotika.
Dobrý deň Zdenka.
V prvom rade je výborné, že Vaše dieťatko dojčíte. Je dokázané, že dojčenie jednoznačne znižuje výskyt alergií u plne dojčených detí do štvrtého až šiesteho mesiaca bez prikrmovania umelým mliekom. U týchto detí je výrazne redukovaný výskyt ekzému, potravinových alergií, najmä alergie na bielkovinu kravského mlieka. Dojčenie nemusí dieťa ochrániť pred alergiou úplne, ale zmierni jej príznaky a oddiali jej vznik. Alergie na bielkovinu kravského mlieka vznikajú ešte v prvom roku života a to vo veku 2-3 mesiace aj u plne dojčeného dieťaťa. Do cca 3 rokov u väčšiny detí (ca 90%) alergia ustúpi a potom tolerujú kravské mlieko bez ťažkostí. Takže je vysoko pravdepodobné, že vaše dieťatko patrí k 90% a do 3 rokov problém ustúpi:)
Bielkovina kravského mlieka je pre organizmus cudzia. Novorodenci a malé dojčatá majú prechodnosť sliznice na bielkoviny vyššiu ako staršie deti a dospelí. Bielkovina kravského mlieka – alergén – sa takto dostáva do detského organizmu skôr ako sa stihne spracovať a vyvoláva tak alergickú reakciu. Alergia sa môže (ale nemusí) prejaviť bezprostredne po prvom kontakte s alergénom – bielkovinou kravského mlieka. Dôležité je, že sa tento alergén dostáva už do materského mlieka, pokiaľ dojčiaca mamička konzumuje mliečne výrobky. Z toho vyplýva, že sa prvé prejavy môžu objaviť do doby krátko po pôrode, výnimočne už do druhého týždňa po narodení. V prvom rade si dávajte pozor vy, aby ste neprijímala potravu s obsahom kravského mlieka.
Probiotiká sa pri alergii na bielkovinu kravského mlieka používajú na úpravu črevnej mikroflóry. V kapsuliach s obsahom probiotických kultúr sa môžu nachádzať stopové prvky mlieka ako zvyšky rastového média probiotických kmeňov. Alergia na bielkovinu kravského mlieka je vlastne reakcia imunitného systému na alergén – bielkovinu kravského mlieka. Imunitný systém reaguje tvorbou špecifických protilátok. Keďže však ide o stopové množstvá, imunitný systém by nemal zaregistrovať toto množstvo a ani reagovať. Doteraz sme nemali hlásený ani jeden prípad vzniku alergie. Prajem krásny deň.
S pozdravom,
PharmDr. Katarína Pacigová