NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy - Antibiotiká a probiotiká

Spýtajte sa odborníka


02-02-2017 Dana

Infants Dophilus

antibiotika-a-probiotika

Dobry vecer prosim Vas chcela by som sa opytat ci su vhodne probiotika Infant dophilus pre 3,5 rocne dieta ci su vhodne na uzivanie ako doplnok k antibiotikam a ake je davkovanie…Dakujem

Dobrý deň.

Áno, probiotiká Infants Dophilus sú vhodné pri antibiotickej liečbe na obnovu črevnej mikroflóry, ktorú antibiotiká narúšajú. Pre 3,5 ročné dieťa odporúčam dávkovanie 3xdenne 1g (v balení je priložená odmerka na správne dávkovanie prípravku). Keďže neviem o aké antibiotiká ide, odporúčam Vám dodržať odstup od antibiotika približne 2 hodinky.

Pekný večer prajem.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

03-01-2016 Maria Liskova

Antibiotiká a probiotiká

antibiotika-a-probiotika

Dobry den . Dakujem za moznost dopytu vo Vasej poradni MONSEA. Kedze som pri brani antibiotik dostala dve mozne odporucenia, kedy spolu uzivat aj konkretne probiotíkum, prosim Vas o Vas nazor. Beriem treti den Augmentin 1 g. Hodinu pred jeho uzitim mi v jednej lekarni oporucili zobrat 1 tbl PROBIO-FIX. Medzi rannou a vecernou davkou ATB, udajne mozem este po 4 hodinach uzit dalsiu tbl probiotika a 1 hod pred vecernou davkou ATB, si mozem dat tretiu tbl PROBIO-FIX u. Je to prosim Vas tak spravne? Zatial ziadne tazkosti nemam.
Ak nie, ako mam dalej podla Vas postupovat?

Za skoru odpoved Vam vopred dakujem. S pozdravom Maria Liskova

Dobrý deň.

Prípravok Probiofix nieje našim prípravkom, preto sa k jeho užívaniu neviem vyjadriť. Je možné, že v lekárni majú informácie o jeho užívaní od spoločnosti, ktorá prípravok vyrába. Môžem Vám povedať akurát všeobecné zásady platné pri užívaní probiotík a antibiotík. Je to 2-4 hodinový odstup antibiotika a probiotika. Máte antibiotikum ktoré užívate každých 12 hodín, takže probiotikum si dajte medzi tým. Ak máte na obale probiotika dávkovanie 2-3 tablety, rozdeľte si dávku čo najkomfortnejšie tak, aby ste probiotikum užila 2 hodinky pred alebo 2 hodinky po užití antibiotika. Probiotiká sa dávajú s odstupom od antibiotík z toho dôvodu, aby bolo antibiotikum z čreva vstrebané do systémovej cirkulácie a neovplyvnilo lokálne pôsobenie živých baktérií z probiotika.

Želám pekný deň.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

antibiotika-a-probiotika

Dobrý deň, beriem silné antibiotiká a kúpila som si probiotikum SUPER Dophilus-

Poprosím o presnú informáciu ako sa má správne užívať, aby sa dosiahol požadovaný efekt, nakoľko je to drahý prípravok a hlavne aby sa predišlo problémom, ktoré hrozia pri užívaní antibiotík.

Na krabičke je napísané po jedle- ale to môže byť- hňed po jedle, 1 hodinu , 2 hodiny alebo?
Na niektorej int. stránke som sa dočítala že je to jedno či pred jedlom alebo po jedle!!

Dobrý deň.

Sme radi, že ste si k antibiotickej liečbe vybrala náš prípravok. Super Dophilus sa môže s niektorými druhmi antibiotík užívať aj súčasne, keďže však neviem ktoré antibiotiká beriete, odporučím Vám 3-4 hodinový odstup medzi antibiotikom a probiotikom. Antibiotikum je už v tom čase vstrebané do krvi a pôsobí systémovo. Keďže však prichádza do čreva, kde sa vstrebáva, spôsobí okrem žiadúceho účinku aj účinok nežiadúci a síce, že naruší rovnováhu v čreve tým, že zabije aj prospešné baktérie. No a práve nato je vhodné užiť probiotikum, optimálne ešte 10-14 dní po antibiotickej liečbe.
K otázke ovplyvnenia účinku probiotika potravou. V podstate je možné užiť probiotikum nezávisle od potravy.  Prečo teda máme na vonkajšom obale odporučenie, že Super Dophilus je vhodné užiť po jedle? Hodnota pH nášho žalúdka je približne 2 až 3, teda v žalúdku je kyslé prostredie. Po jedle sa táto hodnota mierne zníži. Tým pádom sa zníži riziko, že sa kapsula predčasne rozpadne v žalúdku a dôjde až do čreva, kde chceme aby pôsobila. Naše probiotiká sú vo forme acidorezistentnej kapsule, ktorá je odolná voči pôsobeniu kyslého pH v žalúdku, tým však, že si kapsulu dáte po jedle ešte viac minimalizujete riziko, že dôjde k jej predčasnému rozkladu a bude pôsobiť presne v tej časti tráviaceho traktu, kde má. Prajem skoré uzdravenie.
S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

26-11-2015 katarina

antibiotika-a-probiotika

Aky casovy odstup je potrebny medzi podanim antibiotik a probiotikami.dakujem

Dobrý deň.

Teším sa, že čoraz viac ľudí si k antibiotickej liečbe priberie probiotikum a chápe, že antibiotikami narušenú mikroflóru čreva je potrebné dať opäť do poriadku. Bežne sa odporúča užitie probiotík približne 2 hodinky od užitia antibiotika, toto je aj to, čo Vám odporučí väčšina lekárnikov. Niektoré probiotiká je možné užívať spolu s antibiotikami naraz. Závisí to od vzájomnej reakcie konkrétneho antibiotika s konkrétnym probiotikom. Keďže však na trhu je veľké množstvo probiotík a rovnako antibiotík, odporúčam Vám zachovať 2-4hodinový odstup. Naše probiotiká máme testované na konkrétne antibiotiká, preto ak užívate naše probiotikum, napíšte mi názov antibiotika predpísaného lekárom a ja vám napíšem či si ho môžete dať naraz s antibiotikom alebo je potrebný odstup.
Želám krásny deň.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

antibiotika-a-probiotika

Dobry den, chcem sa spytat, ci je pripravok colon dophilus vhodny pre skoro dvojrocne dieta. Chlapcek bol dva x operovany kvoli dg Hirschsprung. Kaka ale momentalne len za pomoci rurky. Lieky nema ziadne. Dakujem za skoru odpoved.

DObrý deň Eva, pri tejto diagnóze je možné aby aj dvojročné dieťa užívalo probiotika Colon Dophilus a to v dávkovaní 1 kapsula denne. Colon dophilus mal veľmi dobré výsledky u pacientov, ktorý trpeli ochorením hrubého čreva , ktoré boli dokázane v študiíí, v priebehu dvoch rokoch v rámci celej SR. PRajem všetko dobré

1 / 4

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov