NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy - Zdravý životný štýl

Spýtajte sa odborníka


24-01-2017 Michaela

Infants Dophilus

zdravy-zivotny-styl

Dobry den, moja 9 mesacna dcerka mala zapal oblicky a po troch mesiacoch mala zapal mocovych ciest. Chcela by som jej davat nejake probiotika na zvysenie imunity. Mohli by nam pomoct probiotika Infants Dophilus Plus? Ako dlho mozeme tieto probiotika uzivat a v akych davkach? Dakujem za odpoved.

Dobrý deň.

Infants Dophilus Plus by boli vhodné práve počas zápalov, ktoré vaša dcérka prekonala. Obsahujú totiž zvýšenú koncentráciu prospešných baktérií, vhodnú práve pri takýchto ochoreniach. Pokiaľ Vaša dcérka už ochorenia prekonala a chcete jej preventívne podávať probiotiká na posilnenie imunity, postačí dávať Infants Dophilus, ktorý je dostupný vo väčšom balení. Dávkovanie pre 9-mesačné dieťa je 1xdenne 1g prášku.  Prípravok môžete užívať dlhodobo, odporúčam aspoň 2-3 mesiace. Jedno balenie Infants Dophilus v dávke pre Vašu malú Vám vydrží cca 2 mesiace.

Prajem pekný deň.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

10-01-2017 Martin

Probiotiká a Candida

zdravy-zivotny-styl

Dobry den!

UZ 5 tyzdnov sa snazim nizkosacharidovou dietou za pouzitia vyzivovych doplnkov bojovat proti parazitom v tele (candida a spol.) a obnovit prirodzenu mikrofloru po liecbe antibiotikami na helicobaktera. Popri vyzivovych doplnkoch uzivam aj psyllyum a probiotika Biopron9 premium… Myslim si, ze je nacase zmenit aspon na mesiac probiotika, aby sa to striedalo, ale neviem si vybrat z Vasich dvoch produktov a to COLON DOPHILUS, ktore obsahuje 10 kultur a az 10mld. bakterii v jednej kapsule aj s prebiotikami, alebo Dofi –plus akut, ktory obsahuje iba 4 kultury a 7mld. bakterii v jednej kapsule, ale aj kmen Enterococcus faecium, no bez prebiotik. Ktory by ste mi teda odporucili vy? Mam 39r. a chcem aby mi konecne znova zacalo skvrkat v bruchu.

Dakujem s pozdravom Martin.

Dobrý deň Martin.

To, že máte kandidózu Vám diagnostikoval lekár? Ak máte akékoľvek pochybnosti a trpíte dlhodobejšie ochoreniami tráviaceho traktu, odporúčam Vám konzultovať Váš stav s gastroenterológom.

K otázke probiotík. Sú určite vhodné, minimálne ako podpora. Pri probiotikách nievždy platí „čím viac, tým lepšie“. Dôležité je, aby probiotické baktérie nejakým spôsobom pôsobili proti candide. Z našich probiotík by som Vám odporučila Dofi-plus akut, ktorý síce obsahuje „len“ 4 kultúry, avšak presne také, ktoré candidu ovplyvňujú a v kapsule sa nachádzajú vo vyšších koncentráciách (v Colon Dophilus napr. máte 8% L. acidophilus, kým v  Dofi-plus akut máte 35% L. acidophilus). Odporúčam Vám užívať cca mesiac po 2 kapsule denne a potom sám uvidíte, ako sa budete cítiť. Ku probiotikám konkurenčnej spoločnosti sa neviem vyjadriť. Nieje potrebné meniť probiotiká ak Vám vyhovujú, telo si na ne nezvykne ani nič podobné. Tie potrebné využije a tie nepotrebné vylúči.

Dajte potom vedieť, ako ste boli s našimi probiotikami spokojný, poteším sa.

Pekný deň.

S pozdravom,

PharmDr.Katarína Pacigová

 

 

13-09-2016 Ľubomír Šupala

Optimun

zdravy-zivotny-styl

Dobrý deň chcem sa opýtať či tento sprej zvyšuje aj hladinu rastoveho hormónu? Dakujem za odpoveď Ľubomír

Dobrý deň.

Optimun spray je vlastne tekutá kolostrálna srvátka, ktorá obsahuje prirodzené rastové faktory. Práve IGF – I faktor je zodpovedný za zvýšenie hladiny rastového hormónu a ovplyvňuje tiež jeho metabolizmus.  Rastové faktory obsiahnuté v kolostrálnej srvátke môžu byť zaujímavé z hľadiska vzrastu svalovej hmoty, zvýšenia svalového tonusu, spaľovanie tukov, zlepšenie elasticity pokožky, či vzrast hustoty kostí či skrátenia času potrebného na regeneráciu.
Želám pekný deň.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

01-04-2016 Zuzana

OHSO čokoláda

zdravy-zivotny-styl

Dobrý deň, prosím vás, OSHO probiotická čokoláda je vhodná aj pre deti? Ak áno, od akého veku. Vopred ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň Zuzana.

Áno, probiotická čokoláda je vhodná aj pre deti. Oficiálne od troch rokov. Avšak nieje problém dať takúto čokoládu ani dieťaťu po 1 roku. Je to aj na vašom uvážení odkedy dieťaťu chcete dávať čokoládu. Je to určite zdravšia náhrada klasickej čokolády, ktorá obsahuje kopec cukru či rastlinného tuku. OHSO je pravá belgická čokoláda, navyše obsahuje potrebnú dávku lactobacilov a bifidobaktérií. Je tiež dokázané, že v čokoláde prospešné baktérie prežívajú až 3-krát lepšie ako v mlieku alebo jogurtoch. Takže jedna čokoládka denne ako odmena spraví dieťaťu radosť a dodá aj potrebné probiotiká.

Pekný deň.

 

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

 

 

17-03-2016 ivana

Infekcie v ústnej dutine

zdravy-zivotny-styl

Dobrý den. Prosím vás v lavo hore za zubami sa mi spravila taká mensia hrcka taká akokeby gulka obvodna Dr. povedala že mám zajst k stomatolog. Mozem si pomoct aj nejak. Probiotikami? A este mám otazocku ake probiotika su najlepsie proti unave?dakujem za odpovede

Dobrý deň.

Nevidela som, čo máte v ústach, je ťažko takto posúdiť či sa jedná o afty alebo máte zapálené ďasno a pod. Skúste si v lekárni kúpiť roztok s obsahom antiseptickej látky – napr. chlórhexidínu. Kúpte si koncentrovanejšiu formu určenú na akútne problémy v ústnej dutine (napr. Corsodyl 0,1%, Curasept 0,2%…). Týmto si vyplachujte ústa 2-3 dni a ak nepomôže navštívte lekára.
Na vnútorné použitie Vám odporučím Optimun sprej. Obsahuje PRP proteíny získané z kolostra a pôsobí na naštartovanie imunity v prípade jej oslabenia (čoho častým prejavom sú práve infekty v ústnej dutine). Pomáha tiež telu bojovať s možným vírusovým alebo bakteriálnym ochorením. Aplikuje sa do úst, chvíľu sa podrží a prehltne. Doporučujem dávku 4xdenne 4 streky pod jazyk. Môžete ho aplikovať priamo aj na hrčku, podržať a vypľut. Má totiž aj lokálny antiseptický účinok. Môžete ho kľudne kombinovať so spomínaným chlórhexidínom.
Dobré výsledky s jeho použitím sú tiež pri únave. Pridajte k tomu prípadne prípravok s obsahom magnézia a vitamínu B6.
Želám pekný deň.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

1 / 6

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov