NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy - Vitamíny

Spýtajte sa odborníka


vitaminy

Dobrý deň, som v 8týždni tehotenstva a dočítala som sa že zabraňuje vzniku vývojových porúch plodu. Aké množstvo mám užívať? Ďakujem

Dobrý deň Stela, áno toto tvrdenie o vitamíne E je pravdivé. Je to najvýznamnejší antioxidant v našom tele. Podieľa sa na vychytávaní voľných radikálov, správnom fungovaní svalov, nervového systému, mozgu, kardiovaskulárneho systému, červených krviniek, spracovaní tukov v pečeni… Odporučenú dávku v tehotenstve by mal určiť ošetrujúci gynekológ. Je to v tukoch rozpustný vitamín a je možnosť sa ním predávkovať. Jeho nedostatok v strave je ojedinelý, jedine v prípade malabsorbcie pri rôznych poruchách tráviaceho traktu sa vyskytuje nedostatok. Určite by som sa ešte pred jeho užívaním v tehotenstve poradila s vašim gynekológom.

vitaminy

Dobrý deň,chcela by som sa opýtať či môžem užívať Women Dophilus, nakoľko kojím svoju 2,5mesačnú dcérku. Neprekáža brusnicový extrakt? Ďakujem

Dobrý deň Jana, probiotiak DOPHILUS WOMEN môžete užívať aj počas kojenia. Podporíte tým aj tvorbu správneho zloženia mliečka hlavne ako základ vhodného mliečka pre bábätko je v provom rade Váš dobrý zdravotný stav.

 

Taktiež doporučujem aj eventuálnu podporu Vášho zdravia vo forme vitamínových prípravkov pre kojace ženy a to CENTRAVIT POSTNATAL sáčky na prípravu nápoja: https://www.monsea.sk/centravit-postnatal/333 Prajem pekný deň.

vitaminy

Dobrý deň, ako prišla zima mám suchú až šupinatú pokožku na tvári, pomôže mi vitamín E? Môže to byť tým, že už nie je toľko čerstvého ovocia a zeleniny?

Dobrý deň Iveta. S nástupom chladného, veterného počasia môže pleť reagovať podráždením. Nepripisovala by som to menšiemu sortimentu sezónneho ovocia, lebo vitamín E je v tukoch rozpustný a vyskytuje sa najmä v rastlinných olejoch, orechoch, vajíčkach… Vitamín E je prírodnou ochranou vašej pokožky proti voľným radikálom a podporuje aktivity antioxidačného systému. Pôsobí účinne na stresovanú pleť, na pleť s erytémom, suchú až veľmi suchú pleť. Súčasné štúdie taktiež preukázali, že vitamín E je veľmi účinný pri redukcii zápalu, podráždenia pokožky a taktiež zmierňuje proces starnutia pokožky. Myslím si, že užívaním vitamínu E počas zimy nič nepokazíte. Odporúčam dávkovanie 1 tabletu denne s jedlom.

vitaminy

Dobrý deň, porodila som v 34 týždni tehotenstva, cítim sa stále unavená, mohla by som užívať Postnatal? Neuškodí to môjmu dieťatku?

Dobrý deň Monika, únava po pôrode a v prvých mesiacoch po narodení dieťatka je bežný jav. Neznamená to, že by sme ju nemali riešiť. Práve naopak. Vaše telo je vyčerpané z tehotenstva, pôrodu a taktiež dojčenia. Preto potrebujete doplniť dostatočné množstvo vitamínov a minerálov, čo Vám Centravit Postnatal zabezpečí. Taktiež Vaše dieťatko potrebuje vitamíny a minerály, ktoré sa mu dostavajú vo Vašom materskom mlieku. Preto by som Vám odporúčala začať s užívaním Centravit postnatal. Jedno vrecko rozpustiť vo vode a vypiť.

vitaminy

Dobrý deň prosím v akých dávkach je vhodné užívať BIO- C počas chrípky resp ochorenia. Ďakujem Andrea

Dobrý deň Andrea, počs ochorenia doporučujem zvýšiť dávkovanie u dospelého človeka na dve tablety denne a to jednu ráno a jednu večer. S pozdravom

1 / 2

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov