NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy - Zdravie ženy

Spýtajte sa odborníka


zdravie-zeny

Dobry den, 4 rocna dcerka trpi uz cca 4 mesiace svrbenim posvy. Stery opakovane ukazuju bakterie enterococcus a ecoli. Dostala rozne antibioticke masti bez efektu. Co by ste nam odporucali? Dakujem

Dobrý deň,

Na  problém Vašej dcérky doporučujem probiotikum WOMEN ULTRA DOFI-PLUS, ktorý  je špeciálne určené pre ženy (ale aj mužov), ktoré (ktorí) trpia častými infekciami močových ciest a hlavne keď to spôsobuje Escherichia coli. Obsahuje extrakt z kanadských brusníc veľkoplodých (36:1): 250 mg/1 cps vyrábaných patentovanou technológiou CranRich®, obsah proantokyanidínov (PAC) štandardizované na obsah proantokyanidínov (PAC) v dennej dávke 36 mg.  Extrakt ničí patogénne baktérie (Streptococcus a E. Coli) v močovom trakte a v kombinácii s Lactobacillus fermentum a ostatnými baktériami  tento produkt efektívne pôsobí proti  infekcii aj v pošve.   Tento produkt je vlastne urologikum  kde kombinácia extraktu s kanadských brusníc s probiotickými kmeňmi posilňuje sa účinok produktu. Živé bakteriálne probiotické kmene v tomto produkte sú ľudského pôvodu teda sa nachádzajú aj prirodzene v ľudskom tele. Dávkovanie doporučujem 1x denne jednu kapsulu.

Produkt nakoľko obsahuje aj živé probiotické kmene je dobré uchovávať  v chladničke. Pri cestovaní môže byť aj mimo chladničky nakoľko probiotické kultúry sú stabilizované aj na krátkodobé skladovanie dva mesiace mimo chladničky pri obyčajnej izbovej teplote. Produkt je možné dostať v každej lekárni alebo aj objednať cez lekáreň v prípade, že lekáreň má momentálny výpadok.

Pre dosiahnutie lepšieho výsledku liečby doporučujem ešte lokálne použiť OPTIMUN sprej, ktorý obsahuje nizkomolekulárne  peptidy bohaté na prolín. Podporuje slizničnú imunity aj v intimnej oblasti. Má antibakteriálny a antiseptický účinok. Pediatri majú pozitívnu skúsenosť s používaním spreja práve aj v intímnej oblasti malých dievčatiek. Dávkovanie doporučujem 3x denne dva plné vstreky lokálne na intímnu oblasť.

V minulosti sme zverejnili aj článok k tomu problému, ktorý nájdete na tomto linku:

https://tlacovespravy.sme.sk/c/20596753/gynekologicke-problemy-sa-tykaju-aj-dievcat-medzi-3-az-9-rokom.html 

S pozdravom,

PharmDr. Juraj Fecsu, MSc.

07-03-2017 Terézia

Optimun a gynekologické infekcie

zdravie-zeny

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať na produkt Optimun sprej.Moja 10 ročná dcéra ma dole rybí zápach. Udajne sa tento sprej Optimum môže striekať deťomM na pohlavne organy ako pomoc pri gyn. ťažkostiach. Mám ho doma a chcem sa poradiť či mi v tejto veci pomôže. po otvorení ma krátku spotrebu ja ho už mam otvorený cca 3 mesiace. Možem ho použiť dcére na ten rybí zápach zo spodu? ako často aplikovať ? Dakujem.

Dobrý deň.

Áno, sprej môžete použiť na túto indikáciu. Sprej má antiseptický efekt, pôsobí antibakteriálne, antiviroticky aj antimykoticky. Stimuláciou mechanizmov lokálneho imunitného systému, pomáha v mieste aplikácie vysporiadať sa s infekciou. Odporúčam 4xdenne aplikovať 2 streky a nechať obschnúť. Napriek tomu, že sprej máte otvorený 3 mesiace, pokiaľ niesú prítomné známky znečistenia, sprej môžete naďalej používať.

Dajte potom vedieť ako Vám sprej zaúčinkoval.

Prajem pekný deň.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

19-09-2016 Miska

Vaginálne infekcie

zdravie-zeny

Dobry den,

chcela by som sa spytat, ako liecit a zabranit opakovanemu nalezu ecoli a enterokoku v posve. Tento problem mam pomaly kazdy mesiac, partner bol tiez na vyteroch a nezistili mu nic. Nepouzivam tango nohavicky, probiotika uzivam kazdy den. Lekar mi vacsinou predpise Macmiror, ten mi tiez zakazdym zaberie, na umyvanie pouzivam Saforelle a kazdy tyzden si davam aj lactofeel, posledne som skusala uzivat aj Maldion, pradlo periem na min 60°C spolu s dezinfekciou urcenou na pranie detskych veci. Napriek tomuto vsetkemu sa mi takmer kazdy mesiac infekcia vrati. Uz som naozaj zufala, neviem ako mam zabranit tomu aby sa mi infekcia vratila, nebavi ma kazdy mesiac brat tabletky. Dakujem velmi pekne za radu

Dobrý deň Lucia.

Na stav vaginálneho epitelu ženy vplýva viac faktorov. Hlavnú rolu zohráva kolonizácia epitelu prospešnými baktériami – najmä laktobacilmi. Dôležitý je tiež hormonálny stav ženy. Estrogén totiž stimuluje sekréciu glykogénu na epitely a lactobacily ho premieňajú  na kyselinu mliečnu čím sa udržuje kyslé pH v pošve (nad 4,2). Ak sa pH v pošve zvýši – poškodenie sliznice, znížená hladina estrogénu, menštruácia alebo alkalický ejakulát, môže dôjsť k pomnoženiu baktérií inak fyziologicky prítomných v pošve (E.coli, Enterococcus…) a tým k vypuknutiu infekcie. V takomto prípade hovoríme aj o „syndróme laktobacilovej deficiencie“.
Čo z tohto pre Vás vyplýva? Robíte všetky potrebné hygienické opatrenia. Skontrolujte si aké probiotiká užívate a či obsahujú hlavne lactobacily. Z našich by som Vám odporúčala Super Dophilus alebo Woman Dophilus v prípade pridruženej infekcie močových ciest. Probiotiká užívajte pravidelne a dajte ich aj partnerovi. Odporúčam vám nejaké obdobie, aspoň mesiac, dva používať pri styku bariérovú ochranu (kondóm).
Užívate hormonálnu antikoncepciu? Aj tá môže spôsobovať nerovnováhu vo vaginálnom epitely. Poraďte sa so svojim gynekológom. Na infekcie tohto druhu je na trhu tiež liek s obsahom probiotickej kultúry Lactobacillus fermentum skombinovaný s hormónom estriolom. Ten Vám môže predpísať takisto len Váš gynekológ. Pri chronických a opakujúcich sa infekciách močovopohlavného ústrojenstva sa používajú aj enzýmové prípravky (napr. Wobenzym).
V skratke – dodržiavajte hygienické opatrenia, užívajte spolu s partnerom kvalitné probiotiká a navštívte gynekológa, ktorý určí adekvátnu liečbu.
Želám skoré uzdravenie.

S pozdravom,
PharmDr. Katarína Pacigová

27-05-2016 Simona

Infants Dophilus Plus

zdravie-zeny

Dobrý deň.
Chcela by som sa opýtať či aj pri Women Dophilus platí,že ho môžu deti mladšie ako 3 roky po vysypaní obsahu do nápoja alebo jedla?

Dobrý deň.

Probiotiká Woman Dophilus niesú určené pre deti do 3 rokov. Nieje to kvôli obalu, ktorým je želatínová kapsula, ale kvôli zvýšenej koncentrácii životaschopných baktérií. Keďže sa pýtate na Woman Dophilus, predpokladám, že u Vášho dieťaťa ide o akútny problém – zápal močových ciest. Odporúčam Vám použiť detské probiotiká určené na akútne problémy – Infants Dophilus Plus – a to v dávke 3xdenne 0,5g.

Želám pekný deň.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

zdravie-zeny

Užívam Dalacin V vaginálny krém (klindamycín). Nie je mi úplne jasné, či aj pri vaginálnom kréme je potrebné užívať probiotiká pre správnu funkciu čriev, či má nejaký vplyv na črevnú flóru. Pociťujem akúsi nevoľnosť na žalúdku odkedy užívam, ale žiadne perorálne ATB neberiem. Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň.

Pri podávaní vaginálneho krému s obsahom klindamycínu môžete mať tráviace ťažkosti. Bolesť žalúdka, zápcha, hnačka, nevoľnosť a zvracanie patria medzi časté nežiadúce účinky tohto prípravku. Liek je určený na lokálne antibiotické pôsobenie na vaginálnej sliznici, jeho malá časť (cca 4%) však môže prejsť do systémovej cirkulácie a tak vyvolať nežiadúce účinky aj v tráviacom trakte.

Odporúčam Vám probiotikum Super Dophilus, ktoré Vám môže pomôcť pri žalúdočných problémoch. Zároveň pomáha aj pri bakteriálnej vaginitíde, na ktorú predpokladám máte predpísaný klindamycín, a to tým že pomáha pri vytváraní zdravej vaginálnej mikroflóry. Zabijete tak dve muchy jednou ranou.

Odporúčam Vám vybrať celé balenie probiotík aj po preliečení klindamycínom. Zároveň ak ide o opakovaný problém, odporúčam vybrať jedno balenie probiotík aj partnerovi.

Želám skoré uzdravenie.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

 

 

1 / 13

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov