NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


antibiotika-a-probiotika

Dobrý deň, chcel by som poradiť pri výbere probiotík. Váham medzi Colon Dophilus a Adults Dophilus. Mám slabšiu Ulceróznu kolitídu a zároveň som sledovaný na ASLO lebo som mal streptokoka. Práve Colon D. obsahuje Streptococcus thermophillus, samozrejme že si uvedomujem že tento druh je prospešný, ale otázka je či sa mi vďaka nemu nezdvihne hodnota ASLA (protilátky proti streptokokom) kďe sa sleduje zatiaľ pomaly sa znižujúci trend. Na záver ešte jedna otázka, Colon Dophilus nemá nejaké ekonomickejšie balenie? myslím tým balenie s viac ako 30 kapsulí, ďakujem pekne

Pán David, verím, že probiotikum Colon Dophilus Vám pomôže prechádzať ďalším črevným komplikáciám a infekciám, ktoré Váš zdravotný stav môžu zhoršiť. Streptococcus, ktorý Vám zvýšil hodnotu ASLA bol patogénny (infekciu vyvolávajúci mikroorganizmus).

 

V prípade Streptococcus thermophilus sa jedná o zdraviu prospešný kmeň baktérie – probiotikum. Toto probiotikum sa bežne používa napríklad pri výrobe jogurtov. Nejedná sa teda o totožnú baktériu. Jestvuje mnoho druhov Streptokokov. Iba také baktérie, ktoré sú bezpečné a nevyvolávajú zápal a infekcie môžeme používať v probiotických prípravkoch.

 

Preto si myslím, že Vaša obava z infekcie je celkom zbytočná. Pre Váš osobný komfort by som sa ale ešte poradila s Vašim ošetrujúcim lekárom. Žiaľ Colon Dophilus zatiaľ dovážame len v balení po 30 kapsulí.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov