NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zive-bakterie

Dobry den, chcem sa opytat ci je v poriadku – vhladom k upozorneniam ze produkty DOPHILUS maju byt drzane v chlade, v chladnicke (s vynimkou par hodin kedy mozu byt mimo napr. pri cestovani) – ak mi ich v lekarni vydali bezne z policky, nepriniesli ich z chladnicky, ani nebol obal studeny, cize evidentne neboli v chlade……je to v poriadku?

 

Nekupila som si v takom pripade uz produkt s evidentne slabsim ucinkom, resp. so znizenou kvalitou alebo znehodnoteny? Preco sa tato zasada skladovania nedodrziava? Ved produkt nie je prave lacny na to aby bol takto znevazovany :-( Nic v zlom, ale nepovazujem to za spravny pristup…

Pani Zuzka!

 

Jednoznačne sa jedná o porušenie pravidiel správneho skladovania. Lekáreň sa pri skladovaní produktov musí riadiť údajmi uvedenými na produkte. Probiotiká Dophilus vydržia bez chladu aj viac ako pár hodín (správne ste uviedli napríklad aj týždeň ako pri cestovaní, samozrejme za predpokladu, že nezostanú otvorené rok…).

 

Otázku kvality neviem posúdiť, nakoľko výrobca odporúča skladovanie v chladničke a ja neviem ako dlho mala daná lekáreň produkt mimo chladničky. Pokiaľ produkt otvoríte a nevychádza z neho výrazný zápach ako skysnuté mlieko, mal by produkt byť v poriadku a bezpečný na užívanie. Môžem sa informovať o akú lekáreň sa jednalo? Môžeme tak aspoň lekáreň na vzniknutý problém informovať, aby došlo k náprave.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov