NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zdravie-zeny

Dobry den, trpym chronickym zápalom mocového mechúra (niekedy beriem antibiotiká aj 2x do mesiaca). A taktiez mam velmi oslabenú imunitu, ked nemam zapáleny mocovy mechúr, tak mandle alebo priedusky. Pred tyzdnom som zacala chodit na akupunktúru a tam mi lekár odporucil Adults Dophilus na znormalizovanie stavov v mojich crevách. Beriem ich poctivo, 3x denne po jedle. Ale dnes som natrafila na vasu internetovú stránku a vidím, ze máte aj Woman Dophilus, konkrétne na problémi s mocovymi cestami.

 

Chcela by som sa spytat, ci mam brat aj Adults aj Woman Dophilus, ked uz mam tolko zdravotnych problémov? Po pravde, zápal mocovych ciest je pre mna neprijemnejsí, ako napr. zápal mandlí, takze by som uprednostnila Woman Dophilus, ale najpr treba asi posilnit moju imunitu. A to som este nespomenula vaginálne mykózy, ktoré mávam, ked beriem antibiotiká (aj ked brala som Candivac 3 mesiace a odvtedy je to lepsie). Ja by som najradsej pobrala uz vsetko, len nech som zdravá :( Poradte mi, prosím! Vopred dakujem.

Každé z probiotík Dophilus pôsobí aj na trávenie a pri dlhodobom užívaní taktiež posilňujú obranychopnosť – teda imunitu. Obsahujú ako bifidobaktérie – dôležité najmä pre hrubé črevo, tak aj laktobacily – dôležité najmä pre tenké črevo a močovo – pohlavný trakt. Špecializácia nastáva práve v tom, koľko ktorých baktérií je v prípravku zastúpených.

 

Ak teda zvolíte (celkom správne ako aj píšete) užívanie probiotika Women Dophilus na potlačenie najpálčivejšieho problému, pri dlhodobom užívaní (pol roka, rok), posilníte aj svoj imunitný systém. Z tohoto dôvodu by som iste neužívala obe probiotiká súčasne. Momentálne užívate antibiotiká, k nim by ste v zhruba 2 hodinovom odstupe mali užívať aj probiotiká a s veľkou pravdepodobnosťou tak predídete ťažkostiam. Znamená to užívať 3x denne 1 kapsulu Women Dophilus vždy po jedle aj počas doby užívania antibiotík, avšak v odstupe od ich užitia.

 

Po ukončení liečby je nutné probiotiká užívať minimálne 14 dní z dôvodu obnovy pôvodnej mikroflóry v črevách i vo vaginálnom ekosystéme. Ak však na žiadne gynekologické ťažkosti trpieť nebudete a chcete si z dlhodobého hľadiska zvýšiť imunitu, odporúčam Vám si následne kupovať Adults Dophilus, bude to pre Vás ekonomickkejšie z hľadiska balenia a počtu kapsúl. Pre tento účel Vám stačí užívať kapsulky raz denne po jedle.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov