NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dobry den. Rada by som sa spytala, ci sa da test pouzit na zistenie kvasinkovej infekcie aj inej ako vaginalnej. Dcerka ma znizenu imunitu, pomnozuju sa jej kvasinky na sliznici, konkretne na krcnych mandliach´. Chcela by som vediet, ci je mozno otestovat(zisitit) tymto testom aj pomnozene kvasinky v hrdle. Dakujem.

Pani Valéria! Pri inom výtere ako výtere z vaginálneho sekrétu by boli výsledky testu zavádzajúce. Mohli by ste tak dostať falošne negatívny výsledok prostredníctvom testu.

 

Vo vaginálnom sekréte sa kvasinky nachádzajú prirodzene, preto iné množstvo kvasiniek bude považované za škodlivé vo vaginálnej sliznici ako v nose, hrdle, či uchu – tu môžu byť problémom už i malé množstvá, ktoré test nemusí zachytiť. Jeho citlivosť je totiž nastavená na také množstvo kvasiniek, ktoré už presahujú normálnu hladinu kvasiniek vo vaginánom sekréte ženy.

 

Test je špeciálne uspôsobený na analýzu vaginálneho sekrétu a nie je možné vyrobiť test univerzálne aplikovateľný na všetky telesné sliznice.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov