NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


16-10-2015 Marianna

Super Dophilus počas tehotenstva

tehotenstvo

Dobrý deň,

prosím Vás je možné užívať probiotiká – Super Dophilus aj počas tehotenstva.
Už v začiatkoch tehotenstva? Neohrozí to plod?

ďakujem

S pozdravom

Hamarová Marianna

Dobrý deň Marianna.

Počas gravidity sa stretávame so zvýšeným výskytom mykotických zápalov. U tehotnej ženy je zvýšená hladina estrogénov, to spôsobuje zvýšenú hladinu glykogénu . Práve glykogén (zásobný cukor) vytvára vhodné prostredie na rast a rozvoj kvasiniek. Ak máte sklony k mykotickým infekciám, mali by ste sa vyvarovať jedeniu sladkých pokrmov. V tehotenstve nemôžete užívať žiadne antimykotikum, jedine lokálne. Práve tu sú vhodnou voľbou probiotiká, ktoré pomáhajú obnoviť prirodzenú flóru vaginálnej sliznice a bránia pomnoženiu Candidy.
Probiotiká Super Dophilus môžete užívať počas celého tehotenstva, jeho užívanie je bezpečné. Neprekračujte však dávku uvedenú na obale. Ako prevencia sa užíva 1 tableta denne, ako liečba kvasinkového ochorenia 2 x denne 1 tabletka. Nezabúdajte, že preliečiť treba aj partnera. Môže rovnako užívať Super Dophilus, prípadne v kombinácii s perorálnym antimykotikom.

S pozdravom,

PharmDr. Katarína Pacigová

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov