NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


travenie

Dobry den, chcela by som Vas poprosit o jednu radu, mam 2rocne dojcata dievcatka, a posledne 3 tyzdne mame problem s kakanim….napr. 3 dni vobec nekakaju a potom je hrozny plac a velmi tazko sa vedia vykakat…kupila som dnes v lekarni INFANTS DOPHILUS a chcem sa opytat ako dlho im ho mozem davat…viem ze dlhodobo…ale kedze je to pre mna financne narocne, chcem sa opytat ako dlho mi to odporucate podavat a este jedna otazka – pre deti od 2rokov je davkovanie 2-3x denne po jednej odmerke, ci im mozem napr. po ranajkach dat kazdej naraz dve odmerky….alebo to musim rozdelit na 2 casti….dakujem za odpoved, Jana

Pani Lillith!
Tráviace problémy detí môžu súvisieť so stresovým faktorom (napríklad návšteva jasiel/škôlky, domáce hádky), alebo so zmenou stravovacích návykov (začlenenie novej zložky potravy, práškové mlieka), ďalej nedostatok pohybu, ale aj iné faktory ako príjem tekutín.

 

Takže nejestvuje ľahká odpoveď na Vašu otázku. Ak vyvolávajúcu príčinu identifikujete a odstránite, probiotiká podávajte len do vymiznutia problémov so zápchou a dva týždne po ich odoznení. V prípade, že príčinu neodhalíte, predídete preventívnym podávaním probiotík znovuobjaveniu sa problému.

 

Len chcem ešte poradiť optimálne užívanie overené aj slovenskými pediatrami a to je počas problémov 2-3 x denne uvedená dávka, preventívne však postačuje 1 x denne uvedená dávka probiotika. Časť probiotík sa v stolici priebežne vylučuje, preto je výhodou probiotiká počas akútnej potreby podať radšej ráno, na obed a večer ako v jednej nárazovej dávke.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov