NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Nemavam gyn problemy ale teraz som zistila ze mam zapach z posvy hoci nemam ani vytok,cim to moze byt sposobene existuje nejaky pripravok volne dostupny alebo musim navstivit lekara?

 

Je tomu cca 1 mes.co som dobrala cipky na vytok bola som aj na sono mat.pretoze mysleli ze mam myom ale nepotvrdilo sa nic.Nikdy nemavam problemy a mam uz 49 rokov.Dakujem za radu.Je to taky zvlastny zapach ako hnis vo vnutry posvy.

Pach pošvy (alebo jej výlučkov – výtok) ovplyvňuje mnoho faktorov. Jedným z nich sú hormóny (prirodzená hladina hormónov, cykly ženy – menštruácia, či užívanie antikoncepcie), ďalším je pH (ovplyvňujú ho ako hormóny, tak infekcie, metabolizmus).

 

Na Vašu otázku by Vám najlepšie odpovedal odborník-gynekológ. Ak nepociťujete žiadne zdravotné problémy, ani nemáte výtok, pravdepodobne sa nejedná o infekciu.

 

Zápach môže byť fyziologický (ale infekciu môže na 100% vyvrátiť alebo potvrdiť jedine kultivačné vyšetrenie) alebo spôsobený niektorým metabolickým ochorením.Prosím obráťte sa na odborníka.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov