NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


oslabena-imunita

Dobrý deń, existuje nejaká prevencia ako sa vyhnúť opakovaným kultivačným nálezom na penise? Opakovane mi vyšlo – E. coli, E. feacalis, potom S. Aureus, po užívaní ATB mi dokonca vyšla MRSA…E. feacalis tam stale ostava, urologička povedala, že pokial mi to nerobí problémy, necháme to tak. Ale moja priateľka má potom opakovane problémy- keď má so mnou nechránený pohlavný styk.

Naposledy mi vyšla dokonca aj Candida. Už sme zúfalí – sme vždy obaja preliečení, dávame si pozor a dodržiavame hygienické opatrenia, ale stále sa nám to vracia, a ja mám stále E. feacalis.

Existuje na to nejaká podporná liečba, či prevencia? ďakujeme za odpoveď

Pán Ladislav! Pálčivý problém nejednej dvojice. Avšak bohužiaľ neexistuje definitívna a jednoduchá odpoveď. Dobrou prevenciou vzniku opakovaných problémov je preventívne užívanie probiotík.

 

Existujú aj špeciálne probiotické kombinácie pri kvasinkových infekciách – Super Dophilus, alebo urologických infekciách s prídavkom brusníc – Women Dophilus (POZOR – prípravok je vhodný aj pre mužov, no ženy infekcie trápia oveľa častejšie ako mužov, preto ten názov).

 

Ďalej je vhodné preventívne užívanie urologických čajovín, prípravkov z extraktom z grépových semiačok, brusníc, D-manózy a podobne. V prípade kvasiniek sa zvykne do prádla pri praní pridávať antimykotický prípravok dostupný v lekárniach. Jednou z ciest ako sa infekcia môže vracať je, že baktérie zotrvávajú na Vašom oblečení (pranie pri nízkych teplotách ich nemusí efektívne ničiť). Žehlenie spodného prádla tiež baktérie efektívne ničí. Máte kúpelňu spojenú s WC? Nechávate dosku otvorenú keď splachujete? Nie je tu predpoklad, že sa baktérie dostávajú na Vaše uteráky? Máte každý svoj uterák? Trpíte na príznaky infekcie, alebo ste si dali spraviť kultiváciu kvôli partnerke? Bol ste preliečený?

 

Medzi preventívne opatrenia, ktoré nás chránia pred vznikom infekcií močových ciest patrí dodržiavanie pitného režimu, ale aj močenie po pohlavnom styku (najmä ženy by mali tento krok dodržiavať).

 

Ak s partnerkou mávate nechránený pohlavný styk, je potrebné myslieť na to, že sa infekcia môže prenášať spätne z jedného partnera na druhého, preto je nevyhnutné preliečiť oboch partnerov.

 

Po preliečení sa nezabudnite opäť otestovať na prítomnosť baktérií v moči, budete tak ihneď vedieť, či ste boli efektívne preliečení.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov