NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dobry den, urobila som si Kandida test a vysiel mi pozitivne. Chcela by som vediet ze staci kupit nejaky krem alebo tabletky v lekarni alebo je nevyhutne ist k doktorovi. Taktiez by ma zaujimalo kolko trva kompletne vyliecenie tohto problemu. Dakujem hannah

Pozitívny výsledok testu znamená, že trpíte na kvasinkovú infekciu. V súčasnosti na preliečenie kvasinkovej infekcie dostať navoľno kúpiť aj tabletku na ústne užitie a vaginálnu tabletu. Obe sú na jednorázové použitie. Antimykotikom na jednorázovú vaginálnu aplikáciu je tableta Canesten 1×500 mg. A antimykotikom na jednorázové ústne (orálne) užitie je tableta Mycomax 1x150mg. Možno ich kombinovať aj s krémom na lokálnu, čiže vonkajšiu aplikáciu, tu je tých možností výberu viac, avšak poväčšine sa jedná o tú istú účinnú látku.

 

Existuje teda okamžité riešenie Vášho problému. Nakoľko nie som lekár neviem odhadnúť akej intenzity sú konkrétne Vaše ťažkosti. Vyskúšajte teda jednodňovú liečbu a ak Vám táto nezaberie, kontaktujte svojho gynekológa.

 

Namieste je vždy aj preliečenie partnera, ktorý príznaky infekcie pociťuje zriedka, avšak infekciu na Vás môže preniesť. Napriek tomu ak Vás mykózy trápia opakovane, namieste je aj zváženie návštevy Vášho gynekológa, prípadne imunológa, keďže tieto infekcie vznikajú často aj na imunitnom podklade.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov