NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dobrý večer, dnes som bola u gynekologičky s tým, že som si našla pred dvomi dňami hrudkovitý výtok a pri styku to bolelo, našla mi zápal, sčervenanie, avšak čakám na výsledky ešte.

 

Nikdy predtým som nemala žiaden gynekologický problém. Až teraz, keď som dobrala antibiotiká-na priedušky, a po ich vybratí sa mi objavil aft v ústach a v pošve… K tým antibiotikám som však probiotiká nedostala tak som si ich ani nekupovala, ale asi boli silné.. Sladkosti som odmietala aj predtým myslím že tam problém nie je… spodné prádlo mám kvalitné a žehlím… veľmi sa bojím a som vo vačšom strese že čo bude ďalej..

 

Cez deň to je v pohode, necítim žiadne svrbenie ani pálenie, možno aj pre to, že som v práci a nemyslím na to, neviem…. no pred večerom to viac pociťujem, ale nie je to až tak neznesiteľné, až pri styku, ktorý sa nedal vydržať ani chviľu…. spolieham sa, že mi zaberú vaginalne čípky… a chcem sa spýtať, aké probiotiká alebo čo je na prevenciu dobré?? prosím pomôžte mi… MIA

Dobrý deň milá Mia, hrudkovitý výtok je charakteristický pre kvasinkovú infekciu, ktorá zvyčajne pochádza z vnútra pacientky (vlastná mikroflóra nie je v rovnováhe a umožní jednému osídľujúcemu mikroorganizmu, aby sa rozmnožil). Dochádza k tomu ak sa kvasinkám vytvoria vhodné podmienky – vlhko, teplo (syntetiské, tesné prádlo), alebo ak majú živnú pôdu (cukor v pošve alebo v strave).

 

Mnostvo pošvového cukru sa zvyšuje aj vplyvom hormonálnej nerovnováhy (prirodzená, alebo navodená užívaním hormonálnej antikoncepcie). Myslím si však, že vo Vašom prípade sa jedná ale o ďalšiu príčinu a rto je mechanické narušenie rovnováhy zásahom do osídlenia vaginálneho traktu užívaním antibiotík. Tie totiž ničia škodlivé baktérie, ale aj potrebné prospešné bakérie. Ak je prospešných baktérií menej, otvára sa priestor pre kodlivé bakttérie a vznik infekcie.

 

V prvom rade ste mali užívať probiotiká už počas liečby antibiotikami (a to aj ak užívate antibiotiká vaginálne!). V budúcnosti na to myslite a predídete tak mnohým ťažkostiam ako sú afty v ústnej dutine (kvasinková infekcie), či vaginálnej kvasinkovej infekcii.

 

Prospešné je aj začať užívať probiotiká v tomto momente, urýchlite tak liečbu infekcie a zabránite jej návratu. Z nášho portfólia by som Vám odporúčala produkt Super Dophilus – je špeciálne dizajnovaný na kvasinkové a iné infekcie u žien. Pri liečbe a pokiaľ máte ťažkosti užívaje 2-3 kapsulky denne počas jedla alebo po jedle – na stránke produktu nájdete vhodný režim ak užívate antibitiká.

 

Preventívne užívajte dlhodobo minimálne 3 mesiace 1 kapsulu 1x denne. Po doužívaní liekov na mykózu je vhodné sa otestovať a zistiť, či infekcia bola efektívne preliečená. Kandida test je voľne dostupný v lekárniach. Odporúčaná cena je 5,70 eura pre pacienta.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov