NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


27-08-2015 Zuzana Fabulova

Optimun

oslabena-imunita

Dobrý deň,
dávam 4-ročnej dcére Optimum sprej a potrebovala by som vedieť, ako dlho ho môže užívať, či sú nejaké limity. Dávam ho ako prevenciu, na posilnenie imunity, nakoľko dcérka častejšie trpí zahlienením, ktoré jej spôsobuje zápaly ucha. Dcére bola pred rokom vybraná nosná mandľa a naša MUDr. chcela nasadiť Ribomunyl. Keďže som skôr za prirodzenú podporu imunity (životospráva, pohyb) a prírodné preparáty, Ribomunyl som nenasadila. Dcéra berie Optimum sprej už 3. týždeň.
Ďakujem za odpoveď.

Dobrý deň pani Zuzana.

Prípravok Optimun je určený na dlhodobé užívanie, takže ho môže dcérka užívať aj dlhodobo. Ak pozorujete sezónnosť zahlienenia, začnite dcérke podávať prípravok cca mesiac pred sezónou.
Ak nepozorujete, odporučila by som 2 x ročne 2-3 mesačnú kúru, napr. na jar a na jeseň.
Čo sa týka prípravku Ribomunil, je to overený preparát práve pri zápalových ochoreniach dýchacích ciest a ak Vám ho lekárka odporučila, zrejme má na to dôvod:) Poraďte sa s ňou, aby sa vašej dcérke naozaj uľavilo.
Pekný deň želám.

S pozdravom.

PharmDr. Katarína Pacigová

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov