NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dá sa celiakia zistiť aj inak ako z biopsie?moja 3,5 ročná dcérka má už 3 krát hnačky za 3 mesiace.V aquguste bolo v krvi zistené IgA na kravské mlieko slabo pozitívne,IgG pozitívne.Dávali sme jej len sojové mlieko a jogurty.Hnačky prešli a teraz sú tu zas.Pred týždňom jej bol podávaný broncho vaxom na 10 dní a vtedy hnačky nastali.

Pani Danka! Malým deťom sa nerobí klasická črevná biopsia, preto sa nemusíte báť. Informujte sa u Vášho gastroenterológa. Pre potvrdenie diagnózy celiakia sú však nutné dva kroky – zistenie protilátok a biopsia. Obidva sú potrebné.

 

Bronchovaxom tablety neobsahujú laktózu, obsahujú však pomocnú látku natrii hydrogenoglutamas. Ako vidíte už v názve pomocnej látky, obsahuje výraz glutén-lepok a to môže byť zdrojom dcérkyných ťažkostí. Poraďte sa prosím s Vašou detskou lekárkou.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov