NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


20-06-2010 Andrea

Negatívny test na celiakiu

testy

Dobrý deň! Chcela by som Vás požiadať o radu. V auguste minulého roku mi zistili chronickú ezofagitídu, toho roku v januári intoleranciu laktózy. Môj problém je, že nemôžem pribrať. Mám 157 cm výšku a vážim okolo 38 kg, občas aj menej 37,5 kg.

Môj lekár mi povedal, že mám vynechať mlieko a kyslomliečne výrobky, že laktóza sa nachádza aj v mäsových výrobkoch. Neviem, či mám vynechať aj jogurty.Jogurty patria pod kyslomliečne výrobky? Zistila som, že aj tie mi nerobia dobre.

Testy na celiakiu vyšli vraj negatívne. Čo som si všimla, mám ťažkosti po chlebe a obilninových kašach. Mám aj pálenie záhy každý deň zo všetkého čo zjem a krče. V poslednej dobe mám problém sa vyprázdniť, stolica je tvrdá.

V apríli som prekonala Noro vírus je to podobný črevnej chrípke. Mohol vírus spustiť celiakiu, keďže som veľmi schudla potom a chudnem naďalej z ničoho nič? Dakujem Vám vopred za odpoveď Andrea

Pani Andrea! Možné je všetko. Dokonca aj to, že v prvopočiatku Vám testy na celiakiu vyšli negatívne, no dnes by Vám vyšli pozitívne. Treba zvážiť všetky možnosti.

 

Pravdou je, že medzi príznaky celiakie (okrem mnoho iných) patrí aj nepriberanie na váhe a tráviace ťažkosti. Navyše býva často spojená s intoleranciou na laktózu.

 

Neviem Vám ale s istotou povedať či sa jedná o celiakiu, alebo je problém Vašej neznášanlivosti niektorých druhov potravín iný.

 

Odporúčam Vám vyskúšať náš samodiagnostický test na odhalenie a sledovanie celiakie a následne s akýmkoľvek výsledkom kontaktovať gastroenterológa. Môžem sa spýtať z ktorého mesta pochádzate?

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov