NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


05-04-2011 Terézia B.

Mám diabetes a príznaky celiakie

testy

Dobrý deň. Mám 33r. a uz 27r. sa liečim na diabetes 1.Tohto času som na IIT,mám inzul.pumpu.Už niekoľko rokov mám problém so žalúdkom.

Chodila som pravidelne na GAE,ale pri poslednej kontróle mi lekár povedal,že všetky potiaže ktoré mám sú z cukrovky a musím sa s tým naučiť žiť.

Bolo mi diagnostikované -syndróm dráždivého čreva, -chron.dyspepický syndróm horného a dolného GiT-u, -sklzná hiatová hernia s gastroezageálnym refluxom, -diabet. gastroparéza.

Často mávam problém so stolicou- hnačky,následne zápchy.No v poslednom čase je to skôr kašovitá stolica s hlienmi a farbou neadekvátnou k strave.Mávam bolesti až silné kŕče v žalúdku po jedle.Glykémie za posledné cca 3mes. sú permanentne vysoké od 15 do 24mmol aj napriek dôslednému sledovaniu sacharidov a inzulínu.Už niekoľko rokov nemôžem jesť chlieb a celozrnné pečivá.Jediné z čoho mi nebývalo zle boli obyčajné biele rožky.

Na niekoľko dní som skúšala vysadit zo stravy pečivo,cestovinu.Dokonca som si kúpila potraviny s nizkym obsahom lepku a bezlepkové.Musím povedať,že som sa cítila oveľa lepšie.Glykémie som už po 2 dňoch takejto stravy mala od 6 do 10mmol.Cítila som sa menej unavená,viac som vydržala počas dňa bez oddychu a spánku,stolica sa upravila.Pred 2dňami som znovu začala jesť všetko,čiže aj pečivo.Hneď po jedle som začala hnačkovať a poobede som už aj glyk. mala 20mmol.

Viem,že bez vyšetrenia mi nemôžete diagnostikovať nejakú chorobu.No veľmi Vás prosím o Váž názor a radu,čo mám robiť,na koho sa obrátiť.Pretože lekár ma zakaždým pošle domov oddychovať a pospať si,keď prídem k nemu a sťažujem sa na svoj zdrav.stav.A odporučí mi,aby som si kupovala stravu len takú,ktorá mi nerobí zle.

Ešte chcem povedať,že pred 1,5r. mi bola zistená alergia na ražnú múku. Vopred Vám ďakujem za odpoveď a za čas,ktorý mi venujete.S pozdravom Terézia B.

Pani Terézia! Diabetes typu 1 je autoimunitné ochorenie, tak ako celiakia. Nie je vylúčené, že na ochorenie môžete trpieť. Je nutné, aby ste svoj stav konzultovali s gastroenterológom. Po novom už nepotrebujete odporučenie k lekárovi špecialistovi. Aj alergia na ražnú múku môže zohrávať svoju úlohu. Jednoznačne navštívte odborníka.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov