NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zive-bakterie

Dobry den Liecim sa na ulceroznu kolitidu.Z probiotik uzivam Mutaflor.Chcem sa opytat ci tieto probiotika by boli lepsie?? Dakujem

Dobrý deň pán Tomáš, Mutaflor je jednozložkové probiotikum obsahujúc jeden druh prospešnej baktérie. Domnievam sa, že by pre Vás bolo osožnejšie multikomponentné probiotikum (Colon Dophilus – na intenzívnu podporu črevného zdravia), ktoré lepšie vo Vašom čreve navodí rovnováhu v osídlení prospešnými baktériami. Veď prirodzene je ich v našom tele až 500 druhov!

 

Výskumy ohľadom užívania probiotík v prípade Vášho ochorenia sú rozporuplné. No aj napriek tomu mnoho lekárov verí, že prinášajú úľavu. Výskumníci prišli na to, že probiotiká sú schopné ovplyvňovať aktivitu buniek imunitného systému, ako aj buniek, ktoré lemujú črevný systém, blokujú prestup patogénov do stien čreva a deaktivujú toxíny, ktoré vyvolávajú zápal.

 

Treba mať na zreteli, že ochorenie nebude probiotikami potlačené, ale môže sa predĺžiť doba medzi opakovanými problémami. Probiotické baktérie v prípravkoch Dophilus sú schopné modulovať odpoveď imunitného systému a sú teda vhodé aj pre pacientov s autoimunitnými ochoreniami.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov