NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


oslabena-imunita

Dobrý deň, rada by som sa opýtala ohľadom kolostra, ako je vylúčené BSE a odkiaľ pochádza – krajina pôvodu a teda či je bezpečným prípravkom nielen pre dospelých, ale aj pre deti. Ďakujem za odpoveď.

Pani Iva, Krajina pôvodu nášho Monsea Kolostra je USA. Vyrába ho najväčší vývozca kolostra do sveta APS Biogroup. Výrobca disponuje rôznymi certifikátmi garancie zachovania kvality pri výrobe (GMP, ISO…).

 

Monsea kolostrum sa zbiera len z veľkých mliekárenských závodov z juhozápadu USA (do 14 000 kráv na farmu) triedy A podľa USDA Klíma v tejto oblasti je mierna, počasie je po celý rok umiernené a preto sa kravy oteľujú počas celého roka. Preto je čerstvé kolostrum dostupné po celý rok. Kravy sú kŕmené trávou, ktorá na farmách rastie, nie sú kŕmené žiadnymi hormónami

 

Monsea Kolostrum je bez antibiotík, dodávatelia výrobcu využívajú len krátkdobú antibiotickú liečbu v prípade potreby. Výrobca zabezpečuje pre každú šaržu kolostra rozsiahly rozbor, vrátane certifikátu BSA-Free (teda bez BSA), garantujúci jeho kvalitu a neškodnosť.

 

Produkt bol pred dovozom do EÚ posúdený z hľadiska bezpečnosti na Úrade verejného zdravotníctva SR a len po jeho odobrení uvedený do obehu ako bezpečný na ľudskú konzumáciu. Touto kontrolou prechádza každý výživový doplnok.

 

Výrobca zbiera len kolostrum z prvého dojenia, počas prvých 16 hodín od otelenia kravy, pretože toto kolostrum je najbohatšie na imunoglobulíny, PRP proteíny a rastové faktory.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov