NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dobrý deň. chcela by som sa Vás opítať, či existuje nejaká poradňa pre celiatikov. Moja kamarátka má 2 r.syna a zistili mu z krvi hodnoty, kt.nevylučujú celiakiu (biopsiu má v poriadku ale v krvi má zvýšené hodnoty)a nasadili mu na 3-6 mesiacov túto dietu.

Od lekára dostala len zoznam vybraných potravín ale je tu množstvo otázok, napr.či môže celiatik prijímať taký či onaký džúš, malinovky, klasickú ryžu atď. Obvodná lekárka sa s ňou ani nebavila, lebo nemá vraj čas, len jej vypísala na recept nejakú múku a cestoviny.

Ja jej pomáham ako viem, študujem všetko cez internet ale si myslím že by bolo lepšie keby šla do poradne, kde jej zodpovedia všetky takéto otázky. Ďakujem za pomoc.

Skúste sa obrátiť na poradňu MUDr.Kabátovej na www.celiakia.sk. Aj ostatné časti stránky Vás zaujmú – množstvo receptov, zoznam éčiek, ktoré celiatici môžu a ktoré nie, výmena skúseností…

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov