NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dobry den pani Mikusova, som diagnostikovana celiaticka skoro uz jeden rok, dodrziavam dietu, myslim si ze riadne avsak na kontrolnej biopsii po 6 mesiacoch mi zistili, ze stav sa nezlepsil a stale som na III. zo stanovenej stupnice.

No mne vsetky zle priznaky ustupili (hnacky, naduvanie, dokonce som pribrala aj 10 kg, citim sa skvele, nebyvam uz unavena). Gastroenterolog skonstatoval, nedodrziavanie diety. Trochu sa ma to dotklo, ved sa snazim…ale konzumovala som koreniny s Glutamanom sodnym…moze mat ten vplyv na nezlepsenie stavu?

Este by som sa rada opytala: poznate niekde v BB kraji riadneho odbornika na celiaticku dietu,ktory ma dostatok casu a energie aby ma pripadne vedel upozornit na potraviny ktorym sa musi celiatik vyhybat, nemyslim tym iba suche vymenovanie obilovin a E-ciek. Taky zoznam mam…mam vsak na mysli nieco ako dieteticku sestru ci niekoho podobneho.

Viete, pytam sa preto…lebo v praxi je to tak…ze odborny lekar nema casto casove moznosti zodpovedat vsetky otazky(co plne chapem a respektujem), a nie vsetko ma prave v ambulancii napadne. Hladam vsak osobu…ktora nezastupuje ziadnu konkretnu spolocnost co predava dieteticke potraviny…ti casto upieraju pozornost len na svoj tovar. Som trochu sklamana, pretoze v bludisku celiatickej diety je mnoho zaludnosti…a niektori navyse na nasej chorobe zarabaju! Dakujem za Vas cas aj porozumenie!!! Zelam pekny den!

Pani Majka! Prosím obráťte sa na členov združenia: OZ CELIASTRED združuje celiatikov z Banskej Bystrice a okolia sídlo: Nám. Ľ. Štúra 23, 974 05 Banská Bystrica predseda: RNDr. Ondrušíková Terézia, tel.: 0918 371 161 048/414 1238 prac. dni 10.00 – 17.00 e-mail: celiastred@zoznam.sk O celiakii vedia omnoho viac, nakoľko s ňou majú osobnú skúsenosť.

 

Celiatici v Bratislave a okolí sa zúčastňujú rôznych školení a akcií, kde si vedia aj vymieňať zaujímavé recepty. Mohli by Vám dať aj typ na lekára, s ktorým mali dobrú skúsenosť…Čo sa týka kontrolného vyšetrenia, mám takú informáciu, že hodnoty krvných vyšetrení sa môžu u dospelého človeka upraviť až po roku-roku a pol v závislosti ako dlho Vám už lepok škodí…Je potrebné to ale prebrať s odborníkom, aby ste náhodou neúmyselne nekonzumovala nesprávne potraviny.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov