NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


27-12-2011 Ľubica Šusteková

Dva roky trpím na kvasinkovú infekciu

testy

Dobrý deň, trpím na kvasinkovú infekciu už asi 2 roky, samozrejme s dočasným vyliečením. Momentálne som užila už päť liečiv: Caneste 2x, Candibene 2x, aj Gyno-Pevaril, čo som teda dúfala, že už zaberie. Čo mám robiť, už neviem ako proti tomu ďalej bojovať. Obmedzila som aj stravu, zdravé mäso a zelenina, no môj organizmus si s touto kvasinkou nevie poradiť.

 

Užívala som aj elixíry, teraz pijem 2 liečivé čaje. Prosím poraďte čo robiť. Nie je to silná kandidóza, no napriek tomu neviem sa jej zbaviť. Už to trvá 2 mesiace a ja som už zúfalá. Sladkosti už vôbec nejem. Kde je teda problém? V mojej imunite? Asi aj áno. Som alergická aj na roztoče, neviem či by to nejako mohlo súvisieť. Mohol by tu pomôcť aj Rosalgin? Kedysi mi to zaberalo…Prosím pomôžte… Ďakujem… Ľubica

Pani Šusteková, problémom dostupnosti voľnopredajných liečiv na vaginálnu kandidózu sa začína stávať rezistencia kvasiniek na bežne dostupné liečivá. Celý problém je ešte podčiarknutý tým, že je na trhu veľa generík (jedno a to isté liečivo, rôzny názov produktu, ako napríklad Canesten a Candibene).

 

V skutočnosti ste teda boli liečená len dvoma rôznymi preparátmi. Namieste je sa zamyslieť či sa nejedná o zmiešanú infekciu (teda kvasinka a niečo iné – napríklad baktéria), alebo i sa vôbec jedná o kvasinku – gynekologické problémy sa takmer všetky prejavujú rovnako – svrbenie, pálenie, rezanie, začervenanie.

 

Odporúčam Vám zakúpiť si v lekárni Kandida test a presvedčiť sa, či sa skutočne jedná o kvasinku, ktorá Vám robí šarapatu. Diétu dodržiavate, syntetické prádlo nenosíte, ako naznačujete problém môže byť aj v oslabenej imunite (viďte radu pod predošlým príspevkom), prípadne v užívaní hormonálnej antikoncepcie, pôvodcom môže byť aj bezpríznakový partner (viďte radu pod predošlým príspevkom).

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov