NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


antibiotika-a-probiotika

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať ešte v mene mojej kamarátky. Má veľký problém. Od malička mala často, chrípky a angíny. Na strednej škole to už bolo tak zlé, že mala angínu raz, alebo aj dvakrát do mesiaca. Vybrali jej z hrdla mandle, ale čo je najhoršie zakaždým, keď mala angínu ju ličili antibiotikami. Čiže ich jedla pomerene často. Možno je aj to príčina jej oslabeného organizmu a toho, že tých baktérií, ktoré sú prospešné pre naše telo, je málo a mono už ani žiadne nemé – netvoria sa jej.

 

Problém má s tým, že ju doslova „požierajú“ škodlivé baktérie. To znamená, že keď vdýchne nejaké baktérie momentálne sa jej rozkladajú na sliznici v nose aj v ústach a zapáchajú. A taktiež je to aj na povrchu tela. A pritom dodržuje prísnu hygienu, ale nepomáha to. Je na to niektorý z týchto prípravkov aby doslova tých pre telo prospešných baktérií bolo viac a premohli tie zlé, ktoré jej neustále ničia život? Inak moja kamarátka ma alergiu na roztoče, plesne a kvasinky možno aj aj to je dôvod jej problému. Ďakujem za odpoveď.

Dysmikróbia, čiže nerovnováha v bakteriálnom osídlení môže vytvoriť priestor pre premnoženie baktérií. Prirodzene baktérie osídľujú kožu, celý gastrointestinálny trakt (i keď žalúdok v menšej miere kvôli kyslému pH), vaginálny epitel i močové cesty. Toto sú miesta, kde sa tak priamo otvára priestor pre premnoženie sa baktérií.

 

Nie som lekár, preto problém Vašej kamarátky neviem dostatočne zhodnotiť. Ak sú však na príčine škodlivé baktérie, určite má význam užívanie probiotík. Odporúčam jej užívať probiotikum Super Dophilus v dávke 1x denne 1 kapsulka po jedle a to dlhodobo.

 

Obnova mikroflóry je dlhodobý proces. Probiotikum Super Dophilus bolo dizajnované špeciálne na kvasinkové a gynekologické ťažkosti práve z dôvodu unikátnej vlastnosti baktérií v ňom obsiahnutých potláčať rast a množenie sa škodlivých mikroorganizmov.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov