NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


testy

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať aký výtok môžeme považovať ešte za fyziologický? Pravidelne totiž mávam slabší výtok tak týždeň pred menštruáciou. Je takej bielej /belavej farby, myslím si, že bez zápachu. Je to v poriadku? Ďakujem

Milá Veronika! Výtok môže byť rôzneho charakteru – môže sa jednať o infekciu a nemusí. Závisí to aj od Vašej životosprávy, stravovania, prípadne od toho, či užívate hormonálnu antikoncepciu.

 

Najprv by som sa snažila pátrať po príčine zvýšenej produkcie pošvového sekrétu (výtoku). Môžete sa napríklad presvedčiť, či sa nejedná o kvasinkovú infekciu prostredníctvom Kandida testu, voľne dostupného v lekárni.

 

Namieste je aj rada odborníka – čiže gynekológa. Poraďte sa s ním. Na únik moču Vám skôr ako užívať výživové doplnky odporúčam posiľňovať panvové dno. Existujú na to zaručené cviky (www.klimakterium.sk/start/data/cviky.pdf?language=1) a v lekárni sa dokonca dá zakúpiť systém na tento účel určený – produkt sa volá Vielle.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov