NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


zdravie-zeny

dobrý deň,len nedávno mi zistili rednutie kosty stupeň 3,každy deň pijem 1200 mg vápnka uz trety rok a nezlepšilo sa to.mňa by zaujimalo aká je naj vyšši stupeň pri rednutí.dakujem

Dobrý deň Iveta, Ľudovo povedané „tretí stupeň osteoporózy „ je podľa Svetovej zdravotníckej organizácie T-skóre menej ako 2,5 t.j. denzite kostného minerálu a násobok štandardnej odchýlky od mladých zdravých osôb.

 

Čiže zmeny kostnej hustoty. Manifestná osteoporóza je T –skóre menej ako 2,5 a aspoň jedna fraktúra (zlomenina). Osteoporóza má skôr tendenciu sa zhoršovať než zlepšovať ale rozhodne pacient musí byť pod stálym lekárskym dohľadom.

 

Váš denný príjem vápnika by mal spĺňať kvotu cca 1400 mg denne. Treba však dávať pozor pri látkach ktoré urýchľuje vylučovanie vápnika z tela ako napríklad kofein, fajčenie, nadbytočné solenie….

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov