NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


23-11-2009 Ing. Petra Ruzickova

Ako podávať probiotiká malému dieťaťu?

zive-bakterie

Dobry den,

 

Ako mam probiotika podavat mesacnemu dietatku, plne dojcenemu. Skusila som si odstriekat svoje mlieko dala som ho do flase s probiotikami a tak som mu to dala. No mam pocit, ze to vsetko vyvratilo. Ma totizto silny reflux, koliku, velmi hltavo pije. Mam ich uzivat aj ja?
Ďakujem

Pani Ružičková!

Preventívne užívanie probiotík u tehotných žien má pozitívny vplyv nielen na mamičku, ale predovšetkým na dieťatko. Určite tým nič nepokazíte. Čo sa týka podávania probiotík takto malému a navyše výlučne dojčenému dieťatku môže byť troška problém. Mám pre Vás dve možné riešenia. Jednak je možné dieťatku probiotikum podať malou striekačkou, takto sa zvyknú deťom podávať aj lieky. Čiže opäť by ste zobrali príslušnú dávku probiotika, rozmiešali v materskom mliečku a pomaličky podali dieťatku striekačkou.

 

Vravíte, že Vám hltavo z fľašky papá. Aký cumlík používate? Existujú cumlíky s rôznym dierkovaním, na reguláciu prietoku. Na kašičku je väčšia dierka, na mliečko menšia, na čajík ešte menšia. Vyrába ich najmä firma Avent, ale určite aj iní výrobcovia. Ak zvolíte cumlík s menšou dierkou, dieťatko sa bude musieť trocha viac namáhať (sať) a mliečko spapá pomalšie.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov