NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Témy

Spýtajte sa odborníka


vitaminy

Dobrý deň, ako prišla zima mám suchú až šupinatú pokožku na tvári, pomôže mi vitamín E? Môže to byť tým, že už nie je toľko čerstvého ovocia a zeleniny?

Dobrý deň Iveta. S nástupom chladného, veterného počasia môže pleť reagovať podráždením. Nepripisovala by som to menšiemu sortimentu sezónneho ovocia, lebo vitamín E je v tukoch rozpustný a vyskytuje sa najmä v rastlinných olejoch, orechoch, vajíčkach… Vitamín E je prírodnou ochranou vašej pokožky proti voľným radikálom a podporuje aktivity antioxidačného systému. Pôsobí účinne na stresovanú pleť, na pleť s erytémom, suchú až veľmi suchú pleť. Súčasné štúdie taktiež preukázali, že vitamín E je veľmi účinný pri redukcii zápalu, podráždenia pokožky a taktiež zmierňuje proces starnutia pokožky. Myslím si, že užívaním vitamínu E počas zimy nič nepokazíte. Odporúčam dávkovanie 1 tabletu denne s jedlom.

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov