NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

16-08-2013

Probiotiká a prevencia voči rakovine hrubého čreva a konečníka

V súčasnosti je rakovina hrubého čreva a konečníka odborne nazývaná aj kolorektálny karcinóm, druhou najčastejšou príčinou úmrtia na rakovinu, po karcinóme pľúc u mužov a karcinóme prsníka u žien. Možno konštatovať, že počet ochorení na karcinóm tráviaceho traktu stále stúpa. Podľa štatistický údajov za posledných tridsať rokov sa počet osôb s týmto ochorením zdvojnásobil. Riziko vzniku tohto ochorenia začína po štyridsiatom roku života s vrcholom okolo sedemdesiateho piateho roku života.

Klinickými štúdiami bolo dokázané, že zvýšené riziko vzniku rakoviny hrubého čreva a konečníka je u pacientov, ktorých črevná mikroflóra obsahovala zvýšený počet patogénnych baktérií rodu Bacterioides. Naopak, pri kolonizácii čreva zdraviu prospešnými baktériami laktobacilmi a eubaktériami sa riziko vzniku rakoviny znižuje. Tento fakt potvrdzuje, že prijímaním zdraviu prospešných baktérií, t. j. užívaním probiotík, sa výrazne redukuje riziko vzniku rakoviny hrubého čreva a konečníka. Preto sa probiotiká čoraz viac dostávajú do popredia v súvislosti s prevenciou vzniku nádorov.

Zrelší seniorský vek z hľadiska zmien črevnej mikroflóry charakterizuje pokles bifidobaktérií a nárast počtu G+aneoróbov, bakteroidov, metanogénov. Tie sa spolupodieľajú na vzniku a rozvoji procesov vedúcich k odumieraniu buniek mikroorganizmov, na znížení detoxikačnej kapacity organizmu a s tým súvisiacou možnosťou vzniku rakoviny, zníženia tvorby niektorých vitamínov, či vzniku porúch trávenia a poruchy vo vylučovaní stolice. Vysoká koncentrácia lactobacilov za neprítomnosti bifidobaktérií môže viesť k zápche. Seniori všeobecne potrebujú väčšie množstvo prospešných baktérií a niekoľko druhov bifidobaktérií na udržanie optimálneho zdravia črevného traktu.

Trpíte na tieto príznaky?

  • dlhodobo pretrvávajúce problémy z vyprázdňovaním
  • striedanie zápchy s hnačkou
  • zmena v konzistencii stolice
  • pocit, že sa črevo úplne nevyprázdňuje
  • bolesti pri vyprázdňovaní
  • strata chuti do jedla, pocit nevysvetliteľnej únavy
  • hrča v bruchu – zlé trávenie

Ideálnu kombináciu probiotických kmeňov baktérií pre dospelých obsahuje ADULTS DOPHILUS, ktorý pomáha liečiť a predchádzať rôznym zdravotným komplikáciám. Efektívny probiotický prípravok zabezpečuje dospelému človeku optimálny počet prospešných a životaschopných baktérií.

Zloženie prípravku SENIORS DOPHILUS bolo navrhnuté s dôrazom na bifidobakteriálne kmene, ktoré plne zodpovedajú zloženiu črevnej mikroflóry vo vyššom veku. Pravidelným užívaním probiotika SENIORS DOPHILUS zabezpečujete prísun optimálneho počtu prospešných a životaschopných baktérií potrebných pre vaše zdravie.

Jedna odpoveď na “Probiotiká a prevencia voči rakovine hrubého čreva a konečníka”

  1. rex píše:

    Tieto probiotiká užívam u vyše jedného roka. Mám 70 rokov a som bez problémov, ktoré sú v článku uvedené. Môžem vrele doporučiť.

Podobné články

Aký majú význam probiotiká?
Last minute na konci letnej sezóny
Byť zdraví, je najkrajší darček na Vianoce
Zlé vs. dobré baktérie
Čarovné potraviny

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov