NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

19-02-2014

Čo má spoločné imunita a chorobnosť detí?

Deti sú našimi najmilšími stvoreniami, ktoré sú odkázané iba na našu pomoc. Sú na nás absolútne závislé a bezvýhradne nám dôverujú. Ak chcete pre nich iba to najlepšie, myslite na ich zdravie už od narodenia.

Organizmus dieťaťa sa neustále vyvíja. Zo dňa na deň vidíte, ako vám vaša ratolesť rastie pred očami. Prebiehajú veľké zmeny nielen zvonku, ale najmä vo vnútri. Práve toto obdobie rozhoduje o budúcnosti zdravia vášho dieťatka. Buduje sa najmä imunita, ktorá určuje, akú silu bude vedieť telo ukázať voči vírusom a baktériám a brániť tak vaše dieťa.

Február, postrach pre zdravie detí

Imunita priamo ovlyvňuje chorobnosť detí. Dennodenne sme vystavení mnohým nástrahám pre naše zdravie – a práve náš imunitný systém nás chráni od neustálych hrozieb. Práve vo februári je po dlhej zime organizmus vyčerpaný a môže oveľa ľahšie ochorieť. Telo je totiž oslabené dlhým bojom a už nie je schopné brániť sa s takou silou ako v iných mesiacoch.

Nie ste však bezmocní, ale môžete svoje deti účinne ochrániť – podporiť ich obranyschopnosť  alebo ak je vaša ratolesť už chorá, môžete doplniť klasickú liečbu. Probiotiká vám poskytujú výhodu voči ochoreniam, avšak treba starostlivo zvoliť správny druh, ktorý bude najlepší pre vaše dieťa (či už podľa veku, konkrétnej choroby alebo zdravotného stavu).

Aké sú možnosti?

Začať môžete prevenciou a následne sa vyhnúť zložitým liečbam. Bábätkám už od narodenia môžete pomôcť prirodzene aktivovať imunitný systém, a to probiotikamiInfants Dophilus pre dojčatá. Nenahraditeľným pomocníkom pre deti od 5 do 15 rokov sú zasa probiotiká Children Dophilus.

Ak ste ich doteraz svojim deťom nedávali a oni náhle ochoreli, môžete ich použiť aj ako doplnok klasickej liečby. Probiotiká totiž pomáhajú organizmu vysporiadať sa s chorobou prirodzeným spôsobom. V ťažších prípadoch môžete siahnuť po probiotikách Infants Dophilus Plus, ktoré obsahujú vyššiu koncentráciu dobrých baktérií (najmä pri liečbe antibiotikami).

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Vyhnite sa problémom
Tehotenstvo a náročné zmeny na organizmus
Vitamín C – najsilnejší bojovník s chrípkou
Senná nádcha alebo správne – peľová alergia – ako ju skrotiť?
Dá sa vyzrieť na chrípku?

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov