NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

28-01-2015

Prečo naša imunita nefunguje správne?

Z času na čas každého z nás potrápi prechladnutie, nádcha či kašeľ. Stačí, ak príde náhla zmena počasia alebo sa ocitneme v kolektíve, kde je viacero chorých ľudí. Občas sa naše telo baktériám a vírusom dokonale neubráni.

Ale čo ak sme chorí viackrát do roka? Čo ak sa naše problémy nezlepšujú, ale naopak zhoršujú? V takom prípade môžeme mať problémy s imunitou, a pritom netušíme, kde sa stala chyba.

Kde sa začína problém s imunitou?

Vo väčšine prípadov sa problémy s imunitou začnú v tráviacom trakte. Práve tam sa ukrýva približne 80 % našej imunity. Baktérie, ktoré sa nachádzajú v tráviacej sústave, majú mnoho práce so spracovaním potravy, absorbovaním živín a vylučovaním toxínov. Ich fungovanie môže narušiť dlhodobé užívanie liekov, antibiotík, antikoncepcie, ale aj nevhodné stravovanie.

O správne stravovanie sa dnes pokúša naozaj veľa ľudí. Ak chcete patriť medzi nich, mali by ste dodržiavať:

  • pravidelné jedenie,
  • správne množstvá jedla,
  • uprednostňovanie domácich potravín pred spracovanými,
  • získavanie čo najviac živín z potravín (pestrá strava),
  • obmedzenie bieleho cukru a bielej múky,
  • jesť veľa ovocia a zeleniny,
  • dopriať si každý deň teplú stravu.

Zdravou stravou si v tele udržíte zásadité pH, v ktorom sa mikróby množia len veľmi ťažko. Kyslé prostredie baktérie nemajú radi, preto jedzte zásadité potraviny (citrón, kapusta, brokolica, špenát, morská riasa, artičoky…).

Stres – nepriateľ dnešnej doby

Problémy s imunitou môže spôsobovať aj dlhodobý stres. Je ťažké vyvarovať sa stresu, no mali by sme sa o to aspoň pokúsiť. Psychické zdravie je taktiež veľmi dôležité, bez neho náš organizmus nefunguje tak, ako by mal. Stres odbúrate napríklad cvičením. Je to zároveň ideálne riešenie, ako posilniť svoju imunitu. Okrem pohybu potrebujete aj dostatok spánku a pravidelný pitný režim.

Monsea Kolostrum si s vašou imunitou sadne

Kolostrum obsahuje užitočné PRP proteíny, ktoré podporujú správne fungovanie imunitného systému. Dokážu vašu imunitu vrátiť do tých správnych koľají naozaj rýchlo. Kolostrum okrem toho urýchľuje hojenie rán, znižuje chronickú únavu a prejavy alergie. Je tým správnym riešením, ktoré vám prinesie vašu imunitu naspäť.

 

Jedna odpoveď na “Prečo naša imunita nefunguje správne?”

  1. Karin Valentová píše:

    lebo sa o imunitu nestarame, odporucam imunit hlivu na jej zlepsenie, mne pomaha uz tri roky

Podobné články

Poznáte zásady užívania probiotík? Naozaj na nich záleží
Alergia na peľ vám nemusí rozmazať celú jar
Tráviace problémy, kŕče a nafúknuté brucho
Osvedčené tipy na reštart imunity
Detská imunita – kde začína?

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov