NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

23-07-2014

Kvasinková infekcia – postrach žien

Pri slovnom spojení kvasinková infekcia ženám zmrzne úsmev na tvári. Prečo? Pretože približne 75 % žien pozná nepríjemné príznaky tejto infekcie. Niekedy si stačí obliecť tesné spodné prádlo alebo byť v mokrých plavkách a infekcia je na svete.

Kvasinkovú infekciu, inak povedané aj mykózu, spôsobuje kvasinka candida albicans. Zaujímavosťou je, že táto kvasinka sa v pošve nachádza bežne. Pokiaľ sa vo vagíne zmení hladina pH (miera kyslých a zásaditých látok), naruší sa rovnováha medzi kvasinkami a baktériami. Problémom tohto ochorenia je, že sa opakuje. Ženy majú problém zbaviť sa príznakov infekcie, ktoré im bránia fungovať normálne či už v práci, doma, alebo pri pohlavnom styku.

Nepríjemné príznaky mykózy

Premnoženie kvasinkovej infekcie spôsobí pálenie, svrbenie, biely výtok z pošvy, ktorý pripomína tvaroh. Túto infekciu môžu dostať aj muži. U nich sa prejaví ťažkosťami pri močení s pocitmi svrbenia a pálenia na predkožke alebo žalude pohlavného údu. Mykózu môžeme dostať pri pohlavnom styku, no nie je to pravidlo. Infekcia môže vzniknúť taktiež pri liečbe antibiotikami, ktoré narúšajú prirodzenú mikroflóru, pri užívaní hormonálnej antikoncepcii, pri nadmernej konzumácii jednoduchých cukrov, alkoholu, kúpaní v teplých bazénoch, počas tehotenstva, atď.

Návšteva lekára a Kandida test

Lekár vám diagnózu potvrdí odberom vzorky výtoku, ktorá pôjde na kultivačné vyšetrenie. Podľa výsledkov vám predpíše potrebné lieky. No keď sa nachádzate napríklad na dovolenke a objaví sa u vás podozrenie, že máte mykózu, cítite náznaky bolesti alebo svrbenia, môžete si spraviť Kandida test sama. S týmto testom odhalíte ochorenie hneď v jeho začiatkoch, takže sa dokážete vyhnúť zhoršovaniu zdravotného stavu. Celý proces testovania je rýchly, trvá približne 10 až 20 minút, kým sa dozviete výsledok. Skvelé je, že si ho môžete spraviť v pohodlí domova. Presný popis použitia nájdete v príbalovom letáčiku Kandida testu.

Kvasinková infekcia v tehotenstve

V tehotenstve je kvasinkový zápal častým javom. Spôsobiť ho môže zvýšená hladina hormónov v organizme, ktoré podporujú rast kvasiniek. Príkladom takéhoto hormónu je estrogén. Mamičky sa pri infekcii taktiež sťažujú na bolestivosť, začervenanie sliznice a kože, svrbenie, pálenie pri močení a hustejší výtok. Pri opakovaných problémoch je dobré, aby sa súčasne s vami preliečil aj váš partner. V tehotenstve sa budúce mamičky obávajú toho, že táto infekcia môže ublížiť dieťatku v brušku. Je dôležité, aby ste kvasinkovú infekciu vyliečili čím skôr, pretože môže byť spúšťačom predčasného pôrodu.

Probiotiká Super Dophilus vám pomôžu

S probiotikami Super Dophilus si budete rozumieť, pretože dokážu brániť vzniku kvasinkovej infekcie. Zabraňujú premnožovaniu kvasinky, urýchľujú liečbu vaginálnej kvasinkovej infekcie a môže ich s vami užívať aj váš partner. Taktiež podporujú antimykotickú liečbu a zvyšujú imunitu organizmu. Keď budete mať dobrú imunitu, infekcia sa opakovať nebude. Môžu ich užívať aj tehotné ženy, dokonca neobsahujú lepok, cukor, laktózu a nevyvolávajú ani alergie.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Prvé príznaky tehotenstva – I.časť
Dovolenkový relax a problémy s pokožkou
Nástrahy antibiotík
Deti, škola a imunita
Skontroluj si Éčka

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov