NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

30-01-2014

Sú probiotiká prospešné pre deti?

O probiotikách sa už toho veľa popísalo, každý chce vedieť či sú teda bezpečné alebo nie. Každý organizmus je individuálny, a preto k nemu musíme aj tak pristupovať. Najdôležitejší je výber tých

… najvhodnejších pre vás a vašu situáciu. Aby sme lepšie pochopili, kedy je lepšie probiotiká užiť, a kedy zasa nie, musíme sa najskôr dozvedieť, čo sú to vlastne probiotiká.

Sú to živé organizmy, ktoré pôsobia na črevnú mikroflóru a  dokážu ovplyvniť aj ľudskú obranyschopnosť. Naše telo obsahuje mnoho prirodzených živých organizmov, z ktorých väčšina je umiestnená práve v našich črevách. Málokto vie, že je tam dokonca veľká väčšina našej imunity. Práve preto stav vašej prirodzenej mikroflóry, často výrazne ovplyvňuje váš celkový zdravotný stav. Keďže vplyvom zlej stravy si často ničíme našu mikroflóru, musíme sa o ňu starať a dopĺňať ju iným spôsobom. Jednou z možností sú aj doplnky výživy.

Zdravotný prínos pre deti

Deti v  nízkom veku ešte nemajú vyvinuté všetky protilátky, a preto práve probiotiká pomáhajú deťom bojovať proti infekciám a  rôznym iným ochoreniam. Vyznačujú sa dobrým vplyvom na ľudský organizmus, a teda aj na organizmus dieťaťa. Priaznivo pôsobia na črevnú mikroflóru, a  tak pomáhajú nielen zlepšovať celkový zdravotný stav dieťaťa, ale aj budovať potrebnú  imunitu.

Najväčším zdrojom probiotík by mala byť, samozrejme, potrava – probiotiká sú obsiahnuté najmä v  mlieku a  mliečnych produktoch. Najvhodnejšie sú kyslomliečne výrobky, bryndza vyrobená z nepasterizovaného mlieka alebo niektoré druhy syrov. V dnešnej dobe pre mnohých rodičov vyvstáva otázka, či viac ako pozitívny účinok jogurtov pre mikroflóru, nebudú prevažovať negatívne dôsledky rôznych farbív a konzervantov. Rozhodnutie je určite na vás a vašom zvážení, je však dobré vedieť, že vždy existuje aj iná alternatíva. Pri pretrvávajúcich problémoch aj napriek “jogurtovej terapii” sa odporúča siahnuť po probiotikách obsiahnutých v doplnkoch výživy.

Niektoré z pozitívnych účinkov probiotík:

  • chráni pred chorobami a infekciami v kolektíve detí
  • odstraňuje bolesti bruška a nadúvanie prirodzeným spôsobom
  • podporuje zdravý rast dieťaťa
  • zlepšuje príjem minerálnych látok a vitamínov z potravy
  • stimuluje imunitný systém a obranyschopnosť organizmu
  • obnovuje črevnú mikroflóru počas i po liečbe antibiotikami
  • pomáha pri prevencii a liečbe zápchy či hnačiek
  • zmierňuje prejavy kožných ochorení
  • zmierňuje symptómy potravinových alergií a pomáha im predchádzať

Ako vybrať správne probiotiká

Probiotiká Infants Dophilus sú ideálnym riešením pre novonarodené deti až do veku 5 rokov, ktoré majú problémy s trávením, nadúvaním alebo bolesťami bruška, takisto pri prevencii alebo liečby hnačky. Najčastejšie sa to deje pri prechode na tuhú stravu. Keďže detská mikroflóra sa veľmi rýchlo vyvíja, v jednotlivých rokoch života potrebuje podporiť a zamerať sa na iné časti mikroflóry. Preto pri výbere treba pozorne dbať najmä na to, pre akú vekovú skupinu je dané probiotikum určené. Preto napríklad pre deti od 5 do 15 rokov by už bolo vhodnéChildren Dophilus, ktoré lepšie spĺňa potreby črevnej mikroflóry detí v tomto veku, ktoré sa potrebujú zamerať najmä správny vývoj tela a imunity alebo na hrozbu potravinových alergií.

 

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Prečo je imunita taká dôležitá?
Poznáte zásady užívania probiotík? Naozaj na nich záleží
So Steviarom budú Vianoce nielen sladké, ale aj zdravšie
Ako si napraviť trávenie po sviatkoch
Sprievodca vitamínmi a minerálmi života

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov