NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

05-06-2014

Prvé opaľovanie – riziko alergie na slnko

Po zime sa tešíme na prvé slnečné lúče. Dobijú nás energiou a vyčaria nám úsmev na tvári. No pokiaľ sa na našej pokožke objaví nepríjemná reakcia, úsmev z tváre sa rýchlo stratí.

To, že sa ľudia radi opaľujú, nie je žiadna nová vec. Čoraz častejšie sa však stretáme s bolestivou alebo svrbiacou reakciou na koži, ktorú spôsobuje, práve, slnečné žiarenie. Pri opaľovaní každá pokožka reaguje inak. Niekto má problém opáliť sa a rýchlo sa spáli, niekto sa zase opáli bez problémov a zostane mu krásne hnedé sfarbenie pokožky. Bohužiaľ, typ pokožky si nevyberieme.

Kto je ohrozený alergiou na slnko?

Pri alergii na slnko je úplne jedno, akú pokožku máme. Tá totiž môže postihnúť kohokoľvek a kedykoľvek. Chceme tým povedať, že aj keď ste doteraz nemali žiadny problém, môže sa u vás objaviť. Pokiaľ ste precitlivený a Váš imunitný systém neidentifikuje proteíny v koži správne, telo vytvorí protilátky, ktoré poškodia bunky na koži.

Ako sa prejavuje slnečná alergia?

Začervenanie, pľuzgiere, vyrážky, fľaky, svrbenie a opuch sú nepríjemnými signálmi, že niečo nie je v poriadku. Pri svetlejšom fototype pokožky sa môže táto reakcia dostaviť skôr, napr. po niekoľkých hodinách opaľovania sa. Pri iných typoch môže pokožka reagovať až za niekoľko dní. Postihnuté byvajú odhalené časti tela, ktoré sú priamo vystavené žiareniu. Preto je nutné zdržiavať sa v tieni a prekrývať sa ľahkým šatstvom (šatka, klobúk…).

Najlepšie ísť nato postupne

Nie je dobré úplne sa vyhýbať slnku, pretože je pre nás prospešné. Ako sa máme teda slniť? Odpoveď je jednoduchá – postupne. Nechoďte sa na pláž spáliť. Práve naopak, slňte sa postupne po malých dávkach. Vaša pokožka si takto vytvorí pigment, ktorý vás ochráni pred niektorými účinkami slnečného žiarenia. Postupné opaľovanie je dôležité aj u detí. Ich prvý pobyt na slnku by nemal trvať viac, ako pätnásť minút, pretože aj u nich sa môžu objaviť vyrážky a pľuzgieriky.

Treba sa zodpovedne pripraviť

Preventívnym riešením, ako sa cez leto  vyhnúť problémom s pokožkou, je používanie tých správnych výrobkov. Alergii môžete predísť priamym aplikovaním spreju Allersun na vašu pokožku. Allersun sprej je ochranný sprej, ktorý predchádza vzniku kožných reakcií a zároveň Vás chráni pred spálením. Má ochranných fakto SPF 30. Vhodný je nielen pre dospelých, ale aj pre deti.
Ak sa Vám už alergia prejavila, použite Allersun krém, ktorý pokožku upokojí, regeneruje, hydratuje a zmierni zápalovú reakciu. Jeho ochranný faktor SPF je 30.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Začnite s prípravou na sezónu alergénov
Vitamín C – najsilnejší bojovník s chrípkou
Keď pokožka reaguje na lieky alergiou
Nástrahy jesene
Tipy na vianočné darčeky

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov