NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

27-03-2014

Nenechajte pôrod prevrátiť vám život naruby

Materstvo je prekrásne, no napriek tomu sa naň treba pripraviť. Starostlivosť o dieťatko si totiž vyžaduje veľa vášho času i energie. Prekonajte popôrodnú náladovosť i únavu a užite si nové obdobie vášho života naplno.

Šestonedelie – váš čas na regeneráciu

Šestonedelím sa nazýva prvých šesť týždňov po pôrode, kedy sa ženské telo vracia do stavu pred otehotnením. Pripraviť by ste sa mali na viacero zmien spätých či už s hojením popôrodných poranení, alebo s meniacou sa hladinou hormónov. V tomto období môžete byť preto veľmi zraniteľná a precitlivená. Upozornite na to aj svojho partnera.

Náladovosť a precitlivenosť – to je popôrodné blues

To nie je žiadny špeciálny hudobný žáner určený čerstvým mamičkám, ale citové rozladenie. Po pôrode sa vám môže stať, že budete náladová, nervózna či smutná. Takéto nálady sú vo väčšine prípadov dočasné.

Buďte však opatrná, istý druh rozladenosti môže byť tiež príznakom choroby zvanej popôrodná depresia. „Za všetko môže hormón prolaktín. Ten sa vylučuje pri tvorbe materského mlieka. Mamičky túto chorobu nezvládnu žiadnou silou vôle, je nevyhnutné vyhľadať lekársku pomoc,“ vyjadrila sa PharmDr. Lagin.

Sexuálny život

Pôrod vám dokáže prevrátiť život naruby, čo sa môže odzrkadliť aj vo vašom sexuálnom živote. V prvom rade si uvedomte to najdôležitejšie – to, že ste sa stali matkou, z vás robí tú najkrajšiu ženu na svete. Akékoľvek strie, jazvičky či kilá navyše vám na kráse a príťažlivosti neuberajú, čo si určite uvedomuje aj váš partner.

So spoločným pohlavným stykom však budete musieť nejaký čas počkať, najlepšie celé šestonedelie. Zabránite tak zbytočnému vzniku prípadnej infekcie. Vaše telo sa potrebuje prečistiť, jazvy sa potrebujú zahojiť a vy si, jednoducho, potrebujete aspoň chvíľku nechať zájsť chuť na vašu polovičku. Doprajte si čas pre seba a poproste vašu polovičku o pomoc v starostlivosti o dieťatko.

Zvládnite materstvo bez stresu

Všetky výrazné zmeny, ktorými budete prechádzať, môžete zvládnuť oveľa jednoduchšie pomocou výživových doplnkov. Napríklad svoj organizmus môžete posilniť komplexom vitamínov a minerálov v produkte Centravit postnatal. Ten vám zabezpečí optimálny prísun dôležitých vitamínov i minerálov, vďaka čomu budete šestonedelie či popôrodné depresie zvládať lepšie a najmä s ľahkosťou. Nenechajte sa obrať o krásne chvíle s vaším dieťatkom kvôli rôznym hormonálnym zmenám, ktorými prechádzate. Stali ste sa mamou, užívajte si to.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Sužujú vás intímne problémy?
Chutné probiotiká
Aby jedlo nebolo vaším nepriateľom
V boji s alergiami deťom pomáhajú aj probiotiká
Imunita sa s vekom mení

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov