NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

20-02-2014

Aby jedlo nebolo vaším nepriateľom

V prvom rade si treba uvedomiť, že zdravé trávenie nebolí. Nemáte pocit nafúknutého brucha, netrápia vás zápchy ani hnačky a už vonkoncom sa necítite unavení. Alebo nie?

Pri tráviacich problémoch neexistujú presné čísla, koľko dospelých ľudí nimi trpí. Väčšina postihnutých si tieto problémy ani neprizná, považuje ich za normálne alebo ich rieši tabletkami z lekárne. Zdravie našich čriev ovplyvňuje najmä naša strava, celkový životný štýl, no niekedy i vrodené choroby.

Imunita v črevách

Kde sa stala chyba? Trávenie je vlastne proces, v ktorom tráviaca sústava prijíma a chemicky rozkladá živiny z jedla, zabezpečuje ich presun do krvi, ako aj odstraňuje z tela nestráviteľné zložky potravy. Deje sa to prostredníctvom enzýmov a baktérií. Problémy, ktoré trápia väčšinu ľudí vychádzajú najmä z ich prehnanej alebo zlej reakcie.

V črevách sa totiž nachádza 70- 80% imunitného systému. Nie všetko, čo zjeme je nášmu telu prospešné, a preto úlohou týchto baktérií je rozoznať a vylúčiť tie, ktoré by mu mohli naopak ublížiť. Nesprávnou stravou či vrodenými poruchami však môže dochádzať k zlej analýze a imunitný systém začne útočiť na zložky, ktoré však pre telo nepredstavujú žiadne nebezpečenstvo.

Zlé trávenie = zlá imunita

Keďže v črevách máme až 80% imunity, znamená to, že zlé trávenie signalizuje, že niečo nie je v poriadku aj s našou obranyschopnosťou. Netreba tieto príznaky prehliadať, pretože sa môžu časom zhoršovať. Zmeňte stravu, životný štýl alebo sa len snažte vyhýbať ťažko stráviteľným jedlám.

Probiotikami však môžete zasadiť týmto problémom definitívny šachmat.  Vyriešite dva problémy v jednom, keďže týmito dobrými baktériami si zlepšíte nielen trávenie, ale aj naštartujete imunitu. Hoci trpíte ťažkosťami pri trávení iba z času na čas, odporúča sa ako prevencia pred ťažšími problémami dlhodobo užívať probiotiká.

Priaznivý účinok zabezpečí najmä ich vhodný výber – pre dospelých je tu Adults Dophilus, naopak pre seniorov je vhodnejšie iné zloženie, a preto sa odporúčajú špeciálne probiotiká Seniors Dophilus. Ak trpíte závažným chorobami ako sú žalúdočné vredy, ochorenia čriev či podstupujete chemoterapiu, organizmu výrazne pomôžete probiotikami Colon Dophilus, ktoré zaručujú maximálnu silu a koncentráciu zdraviu prospešných baktérií.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Ako posilniť imunitu dieťaťa?
Nenápadná celiakia
Dá sa vyzrieť na chrípku?
Prvé príznaky tehotenstva – II.časť
Tradične pre zdravie

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov