NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

08-01-2015

Ako si napraviť trávenie po sviatkoch

Vianoce sú za nami a tráviace problémy pred nami. Teda iba v tom prípade, ak ste to s nezdravým jedlom prehnali. Počas sviatkov je ťažké odolať všetkým dobrotám na stole, a preto sa môže stať, že začnete pociťovať bolesti brucha, nadúvanie či iné ťažkosti. Ale ako sa ich môžeme čo najrýchlejšie zbaviť?

Pravidelné stravovanie je základ

Počas sviatkov do tela dávame vo veľkej miere kyselinotvorné potraviny, ako sú vysmážané a korenisté jedlá, sladké koláčiky, alkohol a podobne. Keď skombinujete tieto potraviny dokopy a ešte sa aj prejete, žalúdok ich nestíha spracovať. Doprajte teda svojmu telu po sviatkoch lepšiu starostlivosť a jedzte pravidelne menšie porcie jedla. Zlepšíte tak svoje trávenie.

Bez jedla to aj tak nepôjde

Rozhodne nehladujte. Ak si myslíte, že by ste takto vyriešili svoje prejedanie, mýlite sa. Po veľkej konzumácii jedál by ste si hladovkou mohli ublížiť. Ak je žalúdok prázdny, tráviace šťavy v ňom leptajú steny, čo môže spôsobiť bolesti brucha alebo pálenie záhy. Lepšie vám bude tráviť, ak si ráno doprajete teplý čaj. Vaša krv sa rozriedi a orgány začnú pracovať bez problémov. Tekutinami sa zbavíte odpadových látok. Uprednostnite bylinkové čaje. Vyskúšajte napríklad výborný mätový čaj, ktorý žalúdok upokojí.

Vláknina je dobrý pomocník

Zahrňte do svojho jedálnička aj potraviny obsahujúce vlákninu. Postarajú sa o dobré zažívanie, zabránia vzniku zápchy a znížia cholesterol. Vlákninu nájdete v obilninách, cereáliách, strukovinách, zelenine (kukurica, brokolica, karfiol…), ovocí (jablko, hruška, sušené figy…) a sóji. Pri konzumovaní vlákniny dopĺňajte aj dostatok tekutín, pretože na seba viaže vodu.

Čomu sa treba vyhnúť?

Určite nejedzte ťažké vysmážané jedlá. Vymeňte ich za chudé mäso, ryby či jedlo pripravené na pare. Nie je dobré ani príliš okorenené a pikantné jedlo. Korenie totiž dráždi žalúdok, dokonca môže vyvolať aj hnačku.

Čo upokojí rozhnevaný tráviaci systém?

  • Konzumujte kmín, ktorý zabraňuje nadúvaniu.
  • Zázvorom sa vyhnete pocitu na zvracanie.
  • Nastrúhané jablko (je potrebné nechať ho po nastrúhaní zhnednúť) zbaví telo toxínov.

Zdravie sa ukrýva v probiotikách Adults Dophilus

Probiotiká Adults Dophilus zlepšujú trávenie, zbavia vás hnačiek a pocitu nafúknutého brucha. Pomáhajú liečiť infekcie tráviaceho traktu a kožné ochorenia. Ich užívaním znížite cholesterol v krvi a podporíte svoj imunitný systém, preto by u vás doma rozhodne nemali chýbať.
Pri tráviacich problémoch odporúčame denne užívať 2-3 kapsuly. Po stabilizácií trávenia je vhodné naďalej užívať Adults Dophilus 1 kapsulku denne. Probiotiká sú tým najlepším a najrýchlejším riešením, ako sa vyhnúť problémom s trávením.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Vyzbrojte sa proti alergiám
Zoznámme sa, som vaša imunita
Ako riešite svoju rozjašenú opicu?
Chutné probiotiká
Sužujú vás intímne problémy?

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov