NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

13-10-2014

Prvé prechladnutie neriešte hneď antibiotikami !

Zvykli sme si, že každú chorobu ihneď riešime liekmi alebo, aby sme boli presnejší, antibiotikami. Zamysleli ste sa ale niekedy nad tým, že takéto unáhlené riešenie nemusí organizmu prospievať?

Rýchla doba si vyžaduje rýchle riešenia a najmä skoré uzdravenia, ak ochorieme. Nikto predsa nechce tráviť týždeň prikrytý pod perinou s teplotou a bolesťami v hrdle. No pokiaľ sa budete o svoj organizmus starať, vyhnete sa chorobám alebo aspoň urýchlite a zmiernite priebeh ochorenia, a to sa dá aj bez antibiotík.

V prvom rade si ale ujasnime, ako sa prejavuje prechladnutie. Mnoho ľudí si ho mýli s chrípkou a snaží sa ho vyliečiť antibiotikami, čím zbytočne zaťažia svoj organizmus a oslabia imunitu ešte viac. Antibiotiká totiž nerozlišujú dobré a zlé baktérie, ničia všetky. Okrem toho sú známe mnohými negatívnymi vedľajšími účinkami (tráviace ťažkosti, alergie, kvasinkové problémy…).

Čo sa s nami deje, keď sme prechladnutí:

  • bolí nás hrdlo,
  • máme nádchu,
  • trápi nás mierny kašeľ,
  • zvýši sa nám teplota (do 38°C),
  • cítime sa unavení a slabí.

Ako sa prejavuje chrípka:

  • objaví sa rýchly nástup zimnice,
  • pociťujeme bolesti hlavy,
  • bolia nás svaly, hlava aj hrdlo,
  • obťažujú nás kašeľ a hlieny v hrdle,
  • niekedy sa môže objaviť hnačka alebo zvracanie.

Prechladnutie liečte po domácky

Pri prvých príznakoch prechladnutia zvýšte prísun tekutín, ovocia, zeleniny a nájdite si čas na oddychovanie. Na boľavé hrdlo vám pomôže kloktanie odvaru zo šalvie lekárskej. S baktériami sa popasuje cesnak, najlepšie je, ak ho budete cmúľať v ústach čo najdlhšie.

Teplotu znížite studenými obkladmi, ktoré si priložíte na čelo, zátylok alebo spánky. Upchaté dutiny uvoľníte naparovaním. Zalejte bylinky (napríklad repík lekársky alebo materinu dúšku) horúcou vodou, dajte si tvár nad hrniec a vdychujte horúcu paru. Prikryte si hlavu uterákom, aby para neunikala preč.

Kedy navštíviť lekára, aby nám dal antibiotiká

Ak sa nám prejavy choroby vymykajú spod kontroly a zdravotný stav sa ani po niekoľkých dňoch nezlepšuje, navštívte lekára. Pokiaľ trpíte bolesťami hlavy a vysokými horúčkami, lekár vám nasadí lieky. Nezabudnite na to, že ak sa braniu antibiotík nevyhnete, mali by ste popri liečbe jesť aj probiotiká. Tie zabezpečia obnovu črevnej mikroflóry.

Prípravky, ktoré sa najlepšie postarajú o vaše zdravie

Probiotiká vyberajte rozumne, pretože ich účinok musí byť naozaj kvalitný. Probiotiká Adults Dophilus zmierňujú dôsledky liečby antibiotikami, zlepšujú trávenie, podporujú imunitný systém, liečia kožné ochorenia a dokážu si poradiť aj s vysokou hladinou cholesterolu v krvi.

MONSEA vám taktiež odporúča výrobky s PRP proteínmi, ktoré nútia imunitný systém pracovať na 100 %. MONSEA Kolostrum je najideálnejším riešením, ako sa vyvarovať prechladnutiu. Okrem PRP proteínov obsahuje aj imunoglobulíny (protilátky, ktoré chránia organizmus). Kolostrum je v týchto dňoch pre vás najvhodnejším riešením.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Probiotiká verzus jogurty
Skontroluj si Éčka
V boji s alergiami deťom pomáhajú aj probiotiká
Kvasinková infekcia – postrach žien
Oslaďte si Vianoce zdravšie so Steviarom

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov