NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

12-02-2014

Ako bojovať s oparom

Pálivé pluzgieriky, ktoré sa objavia vždy, keď ich je najmenej treba. Nepríjemný opar znepríjemňuje život mnohým ľuďom a jeho…

…bolestivý priebeh znižuje jeho popularitu na úplné minimum. Spôsobuje ho vírus herpes simplex, ktorý sa šíri priamym kontaktom, napríklad bozkom, pohlavným stykom, pitím z rovnakého pohára, atď.

Čo sa v tele deje

Prečo majú niektorí ľudia pravidelne opar, zatiaľ čo iných sa nedotkne po celý život? To je otázka, ktorá sa víri hlavou mnohých postihnutých týmto osudom. Prepuknutie oparu je v podstate vecou imunity, pretože 80 – 90 % ľudí nosí v sebe tento vírus. To znamená, že z 10 ľudí z vášho pracovného kolektívu až 9 ho zaručene má.

Podľa škótskych vedcov ide  čiastočne aj o genetickú predispozíciu, avšak vírus môže nad vami zvíťaziť najmä vo chvíli, keď máte oslabenú imunitu. Vírus sa teda môže vo vašom tele pokojne nachádzať aj celý život. Ak s ním vaša imunita nie je schopná bojovať, potom sa stávate terčom pravidelných útokov.

Ak naopak vaše biele krvinky zvádzajú rovný boj, opar neprepukne. Keď sa však dostanete do situácií, kedy dávate svojmu zdraviu poriadne zabrať, vírus herpesu v momente zmobilizuje všetky svoje sily a zaútočí. Rizikovými sú najmä sezóny chrípkových ochorení, kedy majú vírusy a baktérie svoj večierok.

Ako sa brániť

Už vás má tento záškodník vo svojej moci? Nevzdávajte sa tak ľahko a bojujte. Samotný priebeh oparu je zdĺhavý, prechádza piatimi vývojovými etapami a môže trvať až 14 dní. Nákazlivá je fáza, kedy organizmus bojuje proti vírusu a z oparu sa stanú pluzgieriky naplnené tekutinou. Práve v nej sa nachádzajú vírusové častice. Existujú však triky a recepty, ako tento proces skrátiť približne na 5 dní.

Môžete si vybrať z dvoch druhov riešení:

  1. Pred prepuknutím: prevencia je základ. Ak sa u vás často vyskytuje opar, pomôcť by mal Optimum sprej, ktorý stimuluje vlastné obranné reakcie organizmu podľa potreby.
  2. Po prepuknutí: pomôžu mastičky alebo náplaste,  ktoré dostanete v lekárňach. Pozor, šetriť sa v prípade týchto výrobkov  neoplatí, drahšie často znamená aj lepší účinok. Ideálne je aplikovať ich hneď ako cítite mierne svrbenie. Navyše, vitamín B urýchľuje hojenie, takže ho určite pri liečbe oparu nevynechajte.

Pre naštartovanie imunity určite pomôže Optimun sprej, ktorý zmobilizuje imunitný systém a lepšie zvládnete priebeh ochorenia.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Prečo užívať probiotiká pri strese a zvýšenom zaťažení organizmu?
Dá sa vyzrieť na chrípku?
Je Vaše dieťa často choré? Problém môže byť v imunitnom systéme
Trávenie v dobrej kondícii je nesmierne dôležitá vec
Sužujú vás intímne problémy?

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov