NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

24-01-2014

Chutné probiotiká

Dnešná doba nám čoraz viac ukazuje potrebu užívania probiotík, či už v dôsledku nekvalitnej stravy alebo pre posilnenie pod rôznymi faktormi oslabenej imunity. Niektorí však majú averziu voči tabletkám, a preto nielen farmaceutický priemysel prišiel s dokonalým riešením – probiotikami skrytými v lákavých jedlách a dobrotách.

Často sa s týmto javom stretávame najmä u detí. Rodičia chcú svojim ratolestiam podať probiotiká, no deti zaryto odmietajú prehltnúť tú veľkú tabletku. Po minútach, niekedy hodinách bojov to nakoniec matka vzdá. Musí sa uchýliť k triku – čokoládu dieťa nikdy neodmietne.

OHSO probiotická čokoláda

Nemusíme však zostať len pri ďeťoch. Poznáte ten previnilý pocit, ak podľahnete kúsku dobrej čokolády? Keby to bol iba ten jeden kúsok, všakže. Predstavte si, že už viac nemusíte mať vôbec výčitky svedomia, pretože by ste to robili pre svoje zdravie. Počuli ste už o probiotickej čokoláde?

Spojenie lahodnej chute belgickej čokolády, ktorá nie je kalorickou bombou a zároveň ňou pomáhate svojmu zdraviu, pretože obsahuje dennú dávku potrebných probiotík. Zdá sa vám to príliš dobré, aby to bolo reálne? Jedna miničokoládka má iba 72 kalórií. Už si viac nemusíte nič vyčítať a s radosťou podľahnite! Všetky zdravé prvky čokolády sú zachované, chuť podmanivá a živé baktérie v nej prítomné potešia aj vaše trávenie, ale aj vašu imunitu. Pozor, veľmi ľahko si ju obľúbite.

Pozitívna čokoláda

Okrem iného, konzumovaním čokolády sa vyplavuje serotonín, ktorý sa nazýva aj hormón šťastia. Nie však preto, že by vedci boli príliš kreatívni pri vymýšlaní jeho názvu. Táto látka dokáže skutočne zlepšiť vašu náladu a robí vás šťastnejšími! Lepšie ako antidepresíva, čo poviete?

Ak vás to ešte stále nepresvedčilo, máme v rukáve ešte jeden tromf. Čokoláda vás robí aj krajšími. Úplne vážne. Flavonoidy, ktoré sú prítomné už v samotnom kakau sú silné antioxidanty, ktoré bránia bunkám v starnutí a stratou funkčnosti. Konzumáciou čokolády budeme teda nielen spokojní, ale aj krásni.

Ak sa naozaj chcete starať o svoje zdravie, dôležitá je prevencia. Nečakajte, kým sa problém vyskytne, pozorujte svoje telo a naučte sa mu rozumieť. Probiotiká vám môžu pomôcť, pretože zvyšujú obranyschopnosť a udržujú vašu mikroflóru vo forme. A s probiotickou čokoládou OHSO môže byť ešte aj veľmi chutná.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Čo sú to probiotiká?
Detská imunita – kde začína?
Ako spoznáte kvalitné probiotikum pre deti?
Fascinujúci, no zložitý svet vírusov a baktérií
Poznáte zásady užívania probiotík? Naozaj na nich záleží

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov