NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

19-12-2014

Oslaďte si Vianoce zdravšie so Steviarom

Medovníky, linecké koláčiky, škoricové rožteky a mnoho ďalších sladkých dobrôt sa nachádza na našom vianočnom stole. Viacerí sa im však plánujeme vyvarovať kvôli cukru, ktorý ich robí také neodolateľné. No Vianoce si môžete dopriať sladké a zároveň aj zdravé. Prezradíme vám ako.

Ak ste už začali vypekať, pokračujte v tom ďalej, ale urobte jednu zmenu. Nahraďte cukor niečím zdravším, a pritom sladkým – stéviou. Je to rastlinka, ktorá má vysokú sladkosť. Je 300 až 450-krát sladšia ako cukor. Práve vďaka tomu ju vo viacerých krajinách uprednostňujú pred inými sladidlami.

Aké kúzla vie stévia spraviť s naším zdravím?

Jej konzumácia sa odporúča, pretože:

  • Neobsahuje žiadne kalórie! Nie, nepotrebujete okuliare, čítate správne, ani jedna kalória.
  • Môžu ju konzumovať aj diabetici. Má nulový glykemický index a taktiež stimuluje pankreas a tvorbu inzulínu. Je vhodné zaradiť ju do jedálnička ako prevenciu pred cukrovkou.
  • Znižuje chuť na sladké.
  • Nespôsobuje zubný kaz ako biely cukor.
  • Znižuje vysoký krvný tlak.
  • Má protizápalové účinky.
  • Hojí rany a jazvy.
  • Zabraňuje tvorbe akné.

Predtým, ako začnete stéviu používať, je dôležité uvedomiť si, že to nie je cukor. Musíte si zvyknúť na to, že jej nebudete na osladenie pečiva, čaju alebo čohokoľvek iného potrebovať veľa. Máte možnosť vybrať si stéviu v tabletách, prášku alebo v kvapkách.

Obľúbené Steviar tablety

Zdravú náhradu cukru si môžete kúpiť vo forme tabliet. Jedna tableta stévie sa rovná jednej čajovej lyžičke cukru. Tabletka sa môže podľa vášho želania rozpustiť v horúcich, ale aj v studených nápojoch. A výborné je, že Steviar môžu užívať deti aj tehotné ženy.

Koľko prášku Steviar mám použiť?

Pre tých, ktorí radšej uprednostnia sladidlo v prášku, sú vhodné praktické vrecká. Dve čajové lyžičky cukru nahradíte jedným vreckom Steviaru.

Sladké jahodové nápoje

A čo tak osladiť si čaj alebo nápoj Steviarom s jahodovou príchuťou? Steviar kvapky sú určené pre maškrtné jazýčky našich detí, ale aj pre tých, ktorí majú radi dobré a zdravé veci. Budete si vychutnávať svoj obľúbený nápoj, no zároveň spravíte niečo pozitívne pre svoj organizmus. Ak vás pred Vianocami otravujú bacily, pripravte si limonádu z vody a vytlačených citrónov. Ak máte radšej teplé nápoje, pripravte si čaj z byliniek. Oba nápoje môžete osladiť Steviarom.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

So Steviarom budú Vianoce nielen sladké, ale aj zdravšie
Candida albicans – ženský nepriateľ
Keď na jar neposlúcha imunita
Na jeseň siahnite po klasike, akou je vitamín C
Celiakia – choroba detí aj dospelých

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov