NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

17-08-2011

Nenápadná celiakia

Ak sa v poslednej dobe cítite až príliš často unavení a slabí, zle vám trávi a trápia vás hnačky či naopak, zápchy, nemusí ísť len o sprievodný jav sychravého jesenného počasia a depresií, ktoré sú jeho častým dôsledkom. Vašim problémom môže byť aj čoraz rozšírenejšia celiakia.

Jej hlavnými príznakmi sú: zlé trávenie (úbytok na váhe), časté a bolestivé nafukovanie brucha, chronická hnačka alebo zápcha (môžu sa striedať), celková únava organizmu a slabosť, anémia, laktózová intolerancia, opuchy, deti nepriberajú na váhe a nerastú, majú oneskorený pohlavný vývoj. A čo to vlastne celiakia je? Celiakia je zápalové ochorenie tenkého čreva, je spôsobené precitlivenosťou na lepok – glutén. Lepok je zmes bielkovín a je súčasťou obilných zŕn ako sú jačmeň, raž, pšenica. Celiakia býva vrodená a jediný účinný spôsob liečby spočíva vo vynechaní lepku zo stravy (tzv. bezlepková diéta). Až 80 % ľudí postihnutých celiakiou o tejto poruche ani nevie, následkom čoho u nich dochádza k závažným zdravotným komplikáciám, ako jeporucha krvotvorby, vývin osteoporózy, zlomeniny kostí či neplodnosť. Preto ak vás trápia niektoré z príznakov celiakie otestujte sa pomocou domáceho CELIATIK Testu a riešte svoj problém včas!

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

default
Peľové kalendáre
Last minute na konci letnej sezóny
Exotická dovolenka – poistite sa probiotikami
Dovolenkový relax a problémy s pokožkou
Celiakia – choroba detí aj dospelých

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov