NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

17-08-2011

Nenápadná celiakia

Ak sa v poslednej dobe cítite až príliš často unavení a slabí, zle vám trávi a trápia vás hnačky či naopak, zápchy, nemusí ísť len o sprievodný jav sychravého jesenného počasia a depresií, ktoré sú jeho častým dôsledkom. Vašim problémom môže byť aj čoraz rozšírenejšia celiakia.

Jej hlavnými príznakmi sú: zlé trávenie (úbytok na váhe), časté a bolestivé nafukovanie brucha, chronická hnačka alebo zápcha (môžu sa striedať), celková únava organizmu a slabosť, anémia, laktózová intolerancia, opuchy, deti nepriberajú na váhe a nerastú, majú oneskorený pohlavný vývoj. A čo to vlastne celiakia je? Celiakia je zápalové ochorenie tenkého čreva, je spôsobené precitlivenosťou na lepok – glutén. Lepok je zmes bielkovín a je súčasťou obilných zŕn ako sú jačmeň, raž, pšenica. Celiakia býva vrodená a jediný účinný spôsob liečby spočíva vo vynechaní lepku zo stravy (tzv. bezlepková diéta). Až 80 % ľudí postihnutých celiakiou o tejto poruche ani nevie, následkom čoho u nich dochádza k závažným zdravotným komplikáciám, ako jeporucha krvotvorby, vývin osteoporózy, zlomeniny kostí či neplodnosť. Preto ak vás trápia niektoré z príznakov celiakie otestujte sa pomocou domáceho CELIATIK Testu a riešte svoj problém včas!

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Zoznámme sa, som vaša imunita
Probiotiká verzus jogurty
Čo spôsobuje poruchy trávenia
Je Vaše dieťa často choré? Problém môže byť v imunitnom systéme
Trávenie v dobrej kondícii je nesmierne dôležitá vec

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov