NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

17-08-2011

Kde je zdravá imunita, tam je dobrá nálada

Je to logické – zdravý človek nemá problém so svojím telom, má plno elánu a dobrú náladu. Preto je rozumné si zdravie – to najcennejšie, čo máme – chrániť a využiť všetky dostupné možnosti, ako si imunitu posilniť. So zdravým imunitným systémom totiž prichádza aj celkový pocit spokojnosti, ktorý sa odrazí nielen na našom zdraví, ale aj nálade.

Všetko so všetkým súvisí, preto by sme nemali zabúdať aj na to, že na našu imunitu má výrazný vplyv aj zdravie črevnej mikroflóry. A dokonca veľký. Črevná sliznica je najväčším sekundárnym orgánom imunitného systému. Tu sa určuje reaktivita a citlivosť organizmu na antigény, cudzie látky z prostredia. Črevná mikroflóra, ktorá je v zdravej rovnováhe, bráni, aby do tela vnikli patogénne mikroorganizmy, a zároveň je prostredím, ktoré môžu probiotické baktérie rýchlo osídliť a plniť v ňom svoju úlohu, teda pomáhať tráveniu a produkovať vitamíny, enzýmy, antibakteriálne látky.

Práve probiotiká majú schopnosť priaznivo ovplyvňovať našu črevnú mikroflóru a tým aj oslabený imunitný systém. Preto sa oplatí vytvárať si v tele ideálne podmienky pre probiotiká. Veď kto by nechcel mať dobrú náladu!

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Osvedčené tipy na reštart imunity
Číha aj na vás kandidóza?
Probiotiká verzus jogurty
Probiotiká – v čom vedia pomôcť najmenším
Last minute na konci letnej sezóny

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov