NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

29-10-2014

Je Vaše dieťa často choré? Problém môže byť v imunitnom systéme

Zdravie je jednou z najdôležitejších vecí, ktoré pre spokojný život potrebujeme. Nedá sa však zabrániť tomu, aby sme niekedy neprechladli alebo neochoreli. Aj u detí je normálne, že sú občas choré. Keď sa ale choroba vracia stále častejšie a častejšie, niekoľkokrát do roka, niečo nie je v poriadku.

Odolať baktériám je pre deti ťažká úloha

Deti to v škôlke a škole nemajú jednoduché. Ich organizmus sa musí popasovať s množstvom baktérií a vírusov. Bohužiaľ len ťažko zabránite tomu, aby sa vaše dieťa neocitlo v prostredí, kde sú choré deti.

Choré dieťa v škôlke alebo zdravé doma?

Často sa stretáme s tým, že rodičia privedú do škôlky dieťa, ktoré je prechladnuté, má kašeľ alebo nádchu. Takáto situácia sa stáva, keď rodičia nemajú kam dieťa dať, proste nemajú nikoho, kto by im dieťa postrážil, pokým budú v práci. No keď sa choré dieťa dostane do kolektívu, ochorenie sa začne šíriť aj medzi ostatné detičky naozaj veľmi rýchlo.

Tu je otázne, či imunita vášho dieťaťa zvládne boj s baktériami alebo nie. Pokiaľ je imunitný systém dlhodobo oslabený, ochorenie sa stále vracia. Môže ísť o prechladnutie, zápaly a taktiež infekcie. Všímajte si, ako často je dieťa choré, pokiaľ musí byť doma viac ako 4-krát do roka, jeho imunitný systém potrebuje pomoc.

Zvážte, či už je dieťa pripravené na škôlku

Niektoré mamičky dávajú deti do škôlky ešte pred tretím rokom. Ani zdravé dieťa nemusí mať dostatočne vyvinutý imunitný systém, aby takúto záťaž zvládlo. Pokiaľ má ale dieťa problémy s imunitou, je často choré alebo trpí chronickými chorobami (napr. cukrovka, vrodené chyby srdca a pod.), mali by ste so škôlkou ešte počkať.

Nebudem ležať v posteli!

Ak je dieťa choré, malo by byť v „kľudovom režime” – ležať v posteli, spať a piť teplý bylinkový čaj. No, mamičky, priznajme si, že vždy sa nám nepodarí dieťa udržať v pokoji a v posteli. Naše ratolesti sa potrebujú hrať, vymýšľať a občas ich nezastaví ani choroba.

Zachráňte detskú imunitu

Mali by ste zakročiť a postarať sa o to, aby sa organizmus dokázal vysporiadať s baktériami čo najrýchlejšie a najmä najúčinnejšie. Pri najmenších detičkách imunitu „nakopnete” probiotikami Infants Dophilus. Postarajú sa o to, aby obranyschopnosť organizmu fungovala tak, ako má. Taktiež odstraňujú bolesti bruška, nadúvanie, zmierňujú alergie a prejavy kožných ochorení.

Chutným a zdravým dobrotám deti neodolajú

Ak má dieťa akútne ochorenie, nasaďte mu probiotiká Infants Dophilus Plus, ktoré skrátia dobu liečby a obnovia črevnú mikroflóru. Okrem probiotík môžete deti od troch rokov potešiť Optimun sprejom, ktorý si ihneď obľúbia. Má výbornú vanilkovú príchuť, obsahuje PRP proteíny, ktoré zabezpečujú správnu funkciu imunitného systému a ich účinok sa prejaví do 24 hodín.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Last minute na konci letnej sezóny
Vitamín C – najsilnejší bojovník s chrípkou
Čím zabojujeme voči chrípke?
Kandidóza v tehotenstve – ako si ju diagnostikovať
9 mýtov o opaľovaní

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov