NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Nezaradené

28-11-2011

Nezabúdajme ani na deti

Mať zdravé deti je snom každého rodiča.V detskom veku sa však imunitný systém ešte len vyvíja, nie je taký odolný ako „dospelácky“, preto je aj náchylnejší na rôzne ochorenia. Platí to najmä v období, kedy ani počasie nie je veľmi priaznivé a namiesto zdravého slniečka, útočí na naše deti chlad a dážď.

Veľa detí pokope

Ďalším nepriaznivým faktorom, ktorý zohráva dôležitú úlohu pri oslabovaní imunitného systému našich detí, je ich každoročný nástup do škôl, škôlok a iných podobných zariadení. Tu na ne síce nečíha škaredé počasie či iné prírodné živly, každý deň sa tu však stretávajú s množstvom svojich ďalších malých kamarátov, ktorí sa vo vašich očiach (v očiach rodičov) stávajú potenciálnym nositeľom hocičoho, čím sa vaše dieťa môže nakaziť. Kolektív detí, či už menší alebo väčší, sa aj keď nechtiac stáva „prenášačom“ rôznych ochorení, ktorým by sa rodičia najradšej vyhli. Tým však nechceme povedať, že sa z vás majú stať nadmieru úzkostliví strážcovia svojich pokladov. Chceme vás upozorniť len na to, že prevencia je lepšia než čakanie na to, až sa vyskytne problém.

Pekne postupne

Je veľa vecí, ktoré deťom narúšajú imunitu a robia ich organizmus náchylnejším na ochorenia. Mnohé z týchto faktorov nedokážeme ovplyvniť, vieme však ich vplyv kompenzovať zdravou životosprávou našich detí. Na pamäti by sme mali mať pravidelný a dostatočný prísun vitamínov, a to najmä v podobe čerstvého ovocia a zeleniny, obmedziť sladkosti, dopriať deťom kvalitný spánok a dostatočný pohyb na čerstvom vzduchu. Deti sú citlivé a veľmi vnímavé, preto by sme nemali zabúdať ani na to, že na ich zdravie pôsobia aj stresové situácie – napätá atmosféra doma či hádky medzi rodičmi sa môžu okamžite prejaviť na oslabenej imunite dieťaťa.

Nadmerné užívanie antibiotík je ďalším faktorom, ktorý prispieva k narušeniu detského imunitného systému. Vedľajšie účinky, ktoré užívanie antibiotík často sprevádzajú by sme mali deťom pomôcť prekonať pomocou detských probiotík. Ich špeciálne zloženie obnovuje črevnú mikroflóru detí počas aj po liečbe antibiotikami a zmierňuje tak mnohé sprievodné príznaky antibiotickej liečby. Nezabúdajme na to, že deti sú malé, krehké stvorenia, ktoré potrebujú našu pozornosť neustále, nie až vtedy, keď už sa niečo vážne deje. Je naivné myslieť si, že nárazovými dávkami vitamínových tabliet napravíme chyby v životospráve našich detí. Posilňovaniu ich imunity by sme sa mali venovať systematicky a priebežne, aby detstvo našich ratolestí narúšali ochorenia v čo najmenšej možnej miere.

Nie je možné pridávať komentáre.

Podobné články

Tie správne potraviny
Sužujú vás intímne problémy?
default
Peľové kalendáre
Osvedčené tipy na reštart imunity
Na jeseň siahnite po klasike, akou je vitamín C

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov