NÁKUPNÝ KOŠÍK0

Blog - Alergia

20-05-2015

Máte alergiu a plánujete dieťa? Pripravte pre neho vhodné prostredie

Ak majú obaja rodičia rovnaký typ alergie, pravdepodobnosť, že ju zdedí aj dieťa je až sedemdesiatpercentná. Vplyvom prostredia sa však choroba môže prejaviť v rôznej závažnosti alebo vôbec nie. Aj vy ako rodičia môžete prispieť k tomu, aby sa očakávané príznaky alergie prejavili čo najneskôr, keď bude dieťa lepšie pripravené na to, aby im čelilo.

Začnite tri mesiace pred pôrodom

Ak ste alergici, určite tomu máte prispôsobené aj bývanie. Dieťatko však potrebuje dôslednejšie opatrenia. Pri úpravách bytu pred príchodom novorodenca počítajte s dobou potrebnou na odvetranie chemických látok z nábytku, kobercov a z povrchových úprav. Aj preto je ideálne začať s nimi aspoň tri mesiace pred očakávaným pôrodom.

V prvých mesiacoch života bude dieťa spať s vami, preto by mala byť nielen jeho postieľka, ale aj vaša posteľ antialergická bez páperových prikrývok a vankúšov s vhodnými matracmi.

Koberce radšej nie ako áno, pretože značne zvyšujú nároky na udržiavanie protialergického režimu v byte. Minimalizujte i textilné závesy a rôzne prikrývky. Vyhýbajte sa vlneným materiálom. Ak máte doma mačku, psa alebo iné zvieratko, nájdite im radšej iný domov.

Bývanie zbytočne nevykurujte. Pokiaľ máte problémy so suchým vzduchom, častejšie vetrajte a neprekurujte. Ak bývate v nadmerne vlhkom byte a trápia vás plesne, budete ich musieť bezpodmienečne odstrániť. Pre vznik alergií sú veľmi nebezpečné.

Po pôrode pridajte aj posilňovanie imunity

Ak vaše dieťa nejaví známky alergií, starajte sa oň ako o zdravé. Nie je potrebné, aby bolo ako vo vatičke. Kontaktom s nesterilným okolím si buduje svoj imunitný systém, ktorý potom lepšie zvláda nápor alergénov.

V závislosti od veku dieťaťa môžete jeho imunitu systematicky posilňovať. Najmä dojčením. Dobrým pomocníkom sú aj špecializované probiotiká. Infants Dophilus môžete dieťaťu podávať už od narodenia. Zmierňuje prejavy atopie a ekzémov, pôsobí preventívne pred vznikom alergií a zároveň stimuluje obranyschopnosť organizmu. Každé zakašľanie či pupienok hneď nemusia byť prvou známkou alergie, ale je treba na ňu myslieť a lekára informovať, že ste alergickí, a preto môže alergiou trpieť aj vaše dieťa.

Podobné články

Nevzdávajte sa športu pre alergiu
Ako pomôcť malému alergikovi ?
Alergia: dôkaz oslabenej imunity
Senná nádcha, čo s ňou?
Prvé jarné alergie sú tu

Na našej webovej stránke používame rôzne súbory cookies za účelom zabezpečenia jej ľahšieho používania a vyhodnocovania. Viac o používaných súboroch cookies a možnostiach ich deaktivácie sa dozviete v našej Ochrane osobných údajov